Akademia SBO

Akademia SBO: wsparcie bliżej mieszkańców.

Nie tylko Szczeciński Budżet Obywatelski jest w tym roku bliżej mieszkańców, ale też wszelkie spotkania informacyjne  i wydarzenia będą docierały w różne części miasta.


Do 5 lipca trwa nabór wniosków do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Tegoroczny, wypracowany w trakcie konsultacji regulamin, wprowadza liczne zmiany, które otwierają przed potencjalnymi wnioskodawcami wyjątkowe możliwości, a niemal 9 milionów złotych przeznaczone będzie na realizację projektów lokalnych, w obrębie osiedli.


W trakcie naboru, Stowarzyszenie „Oswajanie sztuki”, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnych, służyć będzie pomocą mieszkańcom, którzy mają pomysł na zmianę w swoim najbliższym otoczeniu i chcą złożyć wniosek do SBO. Zaplanowane są cztery spotkania informacyjne:

 

  •  12 czerwca o godz. 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia Pogodniak, ul. Krasickiego 6

 

  • 13 czerwca o godz. 17:00 w ProMedia – Miejskiej Bibliotece Publicznej, al. Wojska Polskiego 2
  • 17 czerwca o godz. 17:00 w Klubie Seniora „Don Senior”, ul. Stołczyńska 161

 

  • 18 czerwca o godz. 17:00 w Filli nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Dziennikarska 39


Podczas spotkań omawiany będzie nowy regulamin, wniosek i karta oceny, będzie też można porozmawiać o pomysłach na projekty. Spotkania są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.


„Dajemy mieszkańcom również wyjątkową możliwość zorganizowania spotkania informacyjnego lub krótkiego szkolenia we wskazanym przez nich miejscu” – mówi Paulina Stok-Stocka, Wiceprezeska Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”, odpowiadająca za realizację działań edukacyjnych. „Jeśli tylko pojawi się pomysł na projekt, albo potrzeba przedstawienia założeń SBO wybranej grupie mieszkańców, przyjedziemy na spotkanie z odpowiednimi materiałami”. W celu omówienia spotkania prosimy o kontakt mailowy: paulina@oswajaniesztuki.pl


W trakcie naboru wniosków planowane są także mobilne punkty informacyjne w przestrzeni publicznej, m.in. stanowisko podczas Dni Morza. „Chcemy dotrzeć z informacją o SBO do tych mieszkańców, którzy wcześniej nie interesowali się tym tematem i przekonać ich, że również mogą mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie” – dodaje Paulina Stok-Stocka. Działania informacyjne i edukacyjne dotyczące naboru będą realizowane będą do czasu jego zakończenia, tj. do 5 lipca 2019 r.

Organizatorem działań ramach Akademii SBO jest Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”

OSOBA DO KONTAKTU:
Paulina Stok-Stocka, tel. 609 281 454
paulina@oswajaniesztuki.pl