Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

AKTUALNOŚCI


Z seniorami o SBO

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Prawobrzeża mieli okazję poznać Szczeciński Budżet Obywatelski od podszewki.


SBO 2019: Piknik dla seniorów na Prawobrzeżu

Już 6 września o godz. 13:00 w Parku Leśnym Klęskowo odbędzie się piknik integracyjny dla seniorów, słuchaczy i osób zainteresowanych Uniwersytetem Trzeciego Wieku – Szczecin Prawobrzeże. Organizatorzy zapraszają na ognisko i wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary. Podczas pikniku będzie można również porozmawiać na temat szóstej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.


Trwa weryfikacja wniosków

Lato w pełni, ale proces oceny wniosków złożonych przez mieszkańców w tegorocznym SBO nie zwalnia ani na moment. Z dnia na dzień przybywa wniosków pozytywnie ocenionych merytorycznie, którymi w ostatnim etapie zajmie się Zespół Opiniujący.


Akademia SBO: Za nami pierwszy etap

Zakończył się pierwszy etap spotkań w ramach Akademii SBO. Mieszkańcy uczestnicząc w nich mogli nie tylko uzyskać pomoc w przygotowywaniu wniosków, ale również zaprezentować swoje pomysły innym.


SBO 2019: Jutro ostatnie spotkanie promocyjne!

Na ostatnie spotkanie konsultacyjno – projektowe tym razem zapraszamy mieszkańców Środmieścia i autorów projektów ogólnomiejskich. Spotkanie odbędzie się jutro tj. 22.06.2018 r., w godz. 16:30-20:00, w Szczecińskim Inkubatorze Kultury, al. Wojska Polskiego 90 (sala kominkowa).

Zapraszamy!


Już dziś kolejne spotkanie w ramach Akademii SBO 2019

Na trzecie z czterech spotkań konsultacyjno – projektowych tym razem zapraszamy mieszkańców Prawobrzeża. Spotkanie odbędzie się dziś tj. 20 czerwca, w godz. 16.30 – 19.30 SP NR 37 im. kpt. ż. Antoniego Ledóchowskiego, ul. Rydla 6. Zapraszamy!


Z uczniami o SBO i nie tylko

Najaktywniejsza do tej pory, klasa – 3D gimnazjum z SP nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie zwiedzała dziś schron pod urzędem. 


Już dziś kolejne spotkanie!

Na drugie z czterech spotkań konsultacyjno – projektowych tym razem zapraszamy mieszkańców dzielnicy Północ. Spotkanie odbędzie się już dziś tj. 18 czerwca w ZS nr 5, przy ulicy Hożej 3.


Na drugie z czterech spotkań konsultacyjno – projektowych tym razem zapraszamy mieszkańców dzielnicy Północ. Spotkanie odbędzie się już w poniedziałek 18 czerwca w ZS nr 5, przy ulicy Hożej 3.

Przed nami kolejne spotkania w ramach Akademii SBO, tym razem autorzy złożonych projektów będą mieli możliwość zapoznania mieszkańców ze swoimi pomysłami i porozmawiania o nich . 


SBO 2019: Pokaż swój projekt innym!

Zapraszamy mieszkańców i projektodawców do uczestnictwa w spotkaniach, podczas których projektodawcy będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły, a mieszkańcy zapoznać się z nimi.


SBO 2019: Aktywność nie zna wieku!

Z seniorami o SBO rozmawiali Dorota Kowalewska i Robert Bartłomiejski ze stowarzyszenia Media Dizajn.


SBO 2019: Aktywnośc nie zna wieku: Spotkanie z Seniorami

Przypominamy. Już w sobotę 9 czerwca podczas wykładów otwartych Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora, na Uniwersytecie Szczecińskim zostanie przeprowadzone spotkanie na temat Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.


Marketing w SBO

Nawet najlepszy pomysł bez odpowiednich kanałów dotarcia może zakończyć się fiaskiem. Na szczęście mając odpowiednią wiedzę i narzędzia możemy w skuteczny i atrakcyjny sposób wypromować nasz pomysł – mówią organizatorzy spotkania.


Mieszkańcy złożyli prawie 170 wniosków

W niedzielę o północy zakończył się pierwszy etap SBO 2019. W tym roku mieszkańcy złożyli 168 projektów. W tym 158 drogą elektroniczną i 10 w formie papierowej.

Ostatnia szansa na wniosek

Przypominamy. Tylko dziś do końca dnia pracy urzędu i filii na Prawobrzeżu można składać wnioski drogą tradycyjną, internetową dwa dni dłużej bo do niedzieli 3 czerwca, do północy.

Wnioskodawco, daj się poznać!

Zapraszamy na spotkanie marketingowe dla wnioskodawców SBO. Już w poniedziałek 4 czerwca będzie można dowiedzieć się jak skutecznie promować swój projekt.

Ostatnia szansa na złożenie wniosków

Mieszkańcy mają jeszcze 7 dni w których mogą składać swoje propozycje do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór w wersji internetowej trwa do północy w niedzielę 3 czerwca, w wersji tradycyjnej do piątku (1.06.2018 r.) w godzinach pracy urzędu i filii.


Komunikat techniczny

W związku z aktualizacją i zabezpieczeniem systemu firma obsługująca stronę SBO na kilka godzin wyłączyła możliwość podglądu wniosków złożonych do SBO za pośrednictwem serwisu. Prace zostały zakończone.

SBO 2019: Akademia SBO nabiera tempa

Za nami 4 spotkania warsztatowe dla mieszkańców chcących złożyć swój projekt do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejne spotkania w czerwcu.


SBO - Wspieram.to!

Ma być nowoczesny i łatwy w obsłudze – tak twórcy platformy Wspieram.to mówią o nowym serwisie, który ma w tym roku pomóc projektodawcom promować ich projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.


SBO 2019: Dziś ostatnie warsztaty. Zapraszamy!

To już ostatnia okazja by wziąć udział w spotkaniu warsztatowym dla mieszkańców chcących złożyć swój projekt do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

 


SBO 2019: Już dziś kolejne warsztaty pisania wniosków

Przypominamy. Przed nami jeszcze 2 spotkania warsztatowe dla mieszkańców chcących złożyć swój projekt do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Najbliższe już dziś.


SBO 2019: Zapraszamy na warsztaty pisania wniosków

Przed nami jeszcze 3 spotkania warsztatowe dla mieszkańców chcących złożyć swój projekt do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Najbliższe już w poniedziałek.

SBO 2019: Wystartował nabór wniosków

Od dziś (7.05.2018r.) do 3 czerwca 2018 r. mieszkańcy mogą składać swoje propozycje do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do zagospodarowania jest 9 milionów złotych. Zapraszamy!

SBO 2019: Start w poniedziałek

W tym samym dniu odbędzie się pierwszy z czterech warsztatów pisania wniosków. Zapraszamy!

SP nr 7: Uczniowie próbują swoich sił w SBO

Co to jest partycypacja, jakie potrzeby ma moja dzielnica, co chciałbym zrobić dla lokalnej społeczności? Na te i inne pytania odpowiedź próbowali znaleźć uczniowie klasy 3D podczas specjalnej lekcji wychowawczej poświęconej SBO.

Kreatywnie na start

Za nami pierwsze spotkania w ramach Akademii SBO, oba zostały poświęcone działaniom pomysłotwórczym.

Za nami pierwsze spotkanie kreatywne

Twórcza atmosfera, dyskusja i rozmowy na temat pomysłów na projekty do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, tak można podsumować pierwsze z dwóch spotkań kreatywnych w ramach Akademii SBO.

SBO 2019: Przed nami spotkania kreatywne!

Już 23 i 25 kwietnia zapraszamy na pierwsze spotkania w ramach Akademii SBO. Będzie można zainspirować się i porozmawiać na temat pomysłów i projektów do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

SBO 2019: Aktywizujemy dzieci i młodzież

Za nami spotkanie z opiekunami samorządów uczniowskich, podczas którego przedstawione i omówione zostały konspekty lekcji wychowawczych poświęcone Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu

SBO 2019: Startujemy w maju

Od 7 maja do 3 czerwca 2018 roku mieszkańcy będą mogli składać wnioski do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zanim jednak zdecydują się na przelanie swoich pomysłów na papier mogą wziąć udział w spotkaniach kreatywnych, które odbędą się jeszcze w kwietniu.

SBO 2019: Trwają prace nad kolejną edycją

Za nami pierwsze spotkanie z radnymi osiedlowymi, którego tematem były tegoroczne zmiany w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim.

SBO 2019: Więcej spotkań, ułatwienia dla mieszkańców

Za nami kolejna już edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. I kolejna ewaluacja, z której wnioski posłużą zmianom w tegorocznej edycji.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE