Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

AKTUALNOŚCI SBO 2018


Szczeciński Budżet Obywatelski 2018: Oficjalne wyniki

W tym roku mieszkańcy postawili na sport i rekreację. Największym zainteresowaniem cieszyły się projekty związane z aktywnością fizyczną i ciekawym spędzaniem wolnego czasu. Gratulacje dla zwycięzców!

W tegorocznej, piątej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 113 projektów. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym zadania podzielone były na ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe. Do zagospodarowania było 8 milionów złotych.

Każdy z głosujących dysponował 3 głosami: 1 na projekty ogólnomiejskie, 1 na projekty dzielnicowe duże i 1 na projekty dzielnicowe małe.

W sumie w tym roku po weryfikacji wszystkich kart do głosowania, zarówno papierowych jak i elektronicznych w głosowaniu ważny głos oddało 26 378 mieszkańców, oddając 75 047 głosów.

Raport z głosowania - tylko ważne głosy:

Ogólna liczba głosujących – 26 378
Liczba głosujących papierowo – 128
Liczba głosujących elektronicznie – 26 250

Ogólna liczba głosów – 75 047
Liczba głosów papierowych – 378
Liczba głosów elektronicznych – 74 669

Poniżej przedstawiamy tegoroczne zwycięskie projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego:

WYNIKI SBO 2018

ZADANIA OGÓLNOMIEJSKIE

1. MODERNIZACJA BOISK PIŁKARSKICH NA STADIONIE K.S ARKONIA SZCZECIN PRZY ULICY ARKOŃSKIEJ (STADION) ORAZ BUDYNKU SOCJALNEGO (4260 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE PÓŁNOC

1. BUDOWA NOWOCZESNEGO KRYTEGO BOISKA ZE SZTUCZNĄ NAWIERZCHNIĄ PRZY UL.NEHRINGA 69 (1107 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE PRAWOBRZEŻE

1. FREEDOM SZCZECIN - NAJLEPSZY PLAC ZABAW W MIEŚCIE (2511 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE ŚRÓDMIEŚCIE

1. REWITALIZACJA ALEJEK I MODERNIZACJA OTOCZENIA W PARKU ŻEROMSKIEGO (704 głosy)

ZADANIA DZIELNICOWE DUŻE ZACHÓD

1. ZAKUP I MONTAŻ HALI PNEUMATYCZNEJ Z SYSTEMEM OŚWIETLENIA I OGRZEWANIA NAD BOISKIEM PIŁKARSKIM PRZY ULICY ARKOŃSKIEJ (STADION) O WYMIARACH 100M X 50 M (3635 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE PÓŁNOC

1. ROZBUDOWA I MODERNIZACJA PARKINGU ORAZ CHODNIKÓW NA OBIEKCIE SPORTOWO-REKREACYJNYM PRZY UL. NEHRINGA (1096 głosów)

2. BUDOWA OŚWIETLENIA UL. PSZCZELNEJ (717 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE PRAWOBRZEŻE

1. SZWAJOWY OGRÓD LITERACKI (2311 głosów)

2. RÓŻANE OGRODY II (808 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE ŚRÓDMIEŚCIE

1. #SZCZECIN - WIELKI NAPIS JAKO ATRAKCJA TURYSTYCZNA I CIEKAWE MIEJSCE DO PAMIĄTKOWEGO ZDJĘCIA (946 głosów)

2. WITAJ W SZCZECINIE - MURAL NA MURZE PRZY ULICY OWOCOWEJ NA PRZECIW NOWEGO WYJŚCIA Z DWORCA (662 głosów)

ZADANIA DZIELNICOWE MAŁE ZACHÓD

1. BUDOWA STREFY SPRAWNOŚCI SPORTOWEJ PRZY ULICY ARKOŃSKIEJ (STADION) (4489 głosów)

2. BEZPIECZNY PARKING - BEZPIECZNE DZIECKO. BUDOWA PARKINGU PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 53. (1759 głosów)

 

Szczegółówe wyniki na stronie www.sbo.szczecin.eu

 


SBO 2018: Głosowanie zakończone

W niedzielę o północy zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie w tym roku w głosowaniu wzięło udział prawie 30 tysięcy osób.

- Bardzo dziękujemy mieszkańcom, którzy zaangażowali się w tworzenie tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, zarówno projektodawcom jak i głosującym – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Liczymy, że każda kolejna edycja oraz wnioski z niej wyciągane zbliżą nas do najlepszej i najbardziej przyjaznej mieszkańcom formy budżetu obywatelskiego.

Dziś już wiemy, że w głosowaniu internetowym najwięcej głosów oddano na projekty dzielnicowe duże, w tym najwięcej głosów oddali mieszkańcy głosujący na projekty w dzielnicy Zachód, zarówno w kategorii dzielnicowych dużych i małych, a najmniej oddanych głosów zarejestrowano na projekty śródmiejskie.

Liczba głosujących przez internet: 29606

Liczba głosów oddanych przez internet: 83862

W tym roku nowym elementem Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego były Spotkania Projektowe. Ich organizacja umożliwiła mieszkańcom i projektodawcom rozmowy na temat ich pomysłów dotyczących SBO 2018 jeszcze na etapie ocen merytorycznych projektów. W sumie przeprowadzono 9 spotkań projektowych, po jednym w każdej kategorii.

Szczegóły, statystyki oraz lista projektów na które można było oddać swój głos w tegorocznej edycji dostępne na stronie: www.sbo.szczecin.eu

Dziś również zostały otwarte urny z głosami złożonymi w formie papierowej. W sumie 177 mieszkańców zdecydowało się zagłosować w sposób tradycyjny.

Wyniki poznamy do 30 dni od daty zakończenia głosowania.


SBO 2018: Ostatnie dni na zagłosowanie

Tylko do północy w niedzielę 12 listopada czekamy na oddanie głosów przez mieszkańców, na projekty tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do zagospodarowania jest 8 milionów złotych.

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie zagłosowali mają szereg możliwości by oddać swój głos. Najszybciej zagłosujemy przez Internet na stronie www.sbo.szczecin.eu, to opcja dla zameldowanych mieszkańców naszego miasta. Mogą oni również skorzystać z kursującego do niedzieli BUDŻETObusa, lub 4 punktów stacjonarnych i siedzib rad osiedli (w wyznaczonych godzinach ich funkcjonowania).

W tym roku można wybierać spośród 113 projektów.

Osoby, które mieszkają w Szczecinie, nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i studiują na terenie miasta lub nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i uczęszczają do szkół na terenie miasta - mogą głosować WYŁĄCZNIE w punktach (Urząd Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1), filia urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla39/40), MBP nr 25 (ul. Ku Słońcu 76), DK Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163) lub BUDŻETObusie. Weryfikacja uprawnienia do głosowania w tych miejscach będzie przeprowadzana przez pracownika urzędu na podstawie dokumentu tożsamości.

Szczegółowy harmonogram działań, miejsc do głosowania, trasa BUDŻETObusa, oraz informacje na temat SBO 2018 są dostępne na stronie www.sbo.szczecin.eu

W głosowaniu można oddać maksymalnie 3 głosy: 1 na projekt ogólnomiejski, 1 na dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 na dowolny projekt dzielnicowy mały.

Uwaga! Jedna osoba może głosować tylko raz!

Zapraszamy!


SBO 2018: Uwaga! W piątek nie zagłosujesz w bibliotece na ul. Ku Słońcu

W związku z dniem wolnym od pracy w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 25 mieszkańcy chcący zagłosować w tym miejscu są proszeni o wybór innego spośród wymienionych na liście.

10 listopada budynek biblioteki będzie nieczynny.

Wszystkich chcących tego dnia zagłosować na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zapraszamy do pozostałych punktów otwartych zgodnie z harmonogramem.

10.11.17 (piątek):

- Urząd Miasta, plac Armii Krajowej 1 (godz. 7:30 – 16:00);

- Filia urzędu na Prawobrzeżu, ul. Rydla 39/40 (godz. 8:00 – 16:00);

- Dom Kultury „Klub Skolwin” (godz. 10:00 -14:00).

Za powstałe utrudnienia przepraszamy!


SBO 2018: Twój PESEL, twój głos!

Mieszkańcom, którzy jeszcze nie oddali swojego głosu w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego przypominamy o chronieniu swoich danych osobowych i glosowaniu wyłącznie samodzielnie lub w punktach do głosowania.

W związku z doniesieniami o nieprawidłowościach jakich mogli dopuścić się niektórzy głosujący na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego sygnały te zostały przekazane policji, która sprawdzi czy dochodziło do nadużyć.

- Dostaliśmy kilka informacji od mieszkańców, którzy twierdzą, że mimo iż jeszcze nie głosowali ich nr PESEL widnieje w systemie do głosowania jako już wykorzystany – mówi Paweł Szczyrski, dyrektor Biura ds. Organizacji Pozarządowych, nadzorujący proces głosowania w ramach SBO. – W tej chwili możemy jedynie powiedzieć, że są to jednostkowe przypadki, które zostały już zgłoszone organom ścigania.

Osoby, których dane zostały wykorzystane do głosowania w sposób nieprawidłowy będą miały możliwość oddania głosu na wybrane projekty w możliwie jak najszybszym terminie, po ustaleniu szczegółów z Biurem ds. Organizacji Pozarządowych.

Biuro ds. Organizacji Pozarządowych apeluje by wszystkie ewentualne nieprawidłowości związane z procesem głosowania zgłaszać w celu wyjaśnienia sytuacji pod nr. tel.:+48 91 435 11 11 (7.30-15.30) lub za pomocą e-maila na adres: sbo2018@um.szczecin.pl.

Przypominamy. Od poniedziałku 30 października do niedzieli 12 listopada trwa głosowanie na projekty, które zostały zakwalifikowane do ostatniego etapu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W tym roku można wybierać spośród 113 projektów.


SBO 2018: Oddaj głos w centrum handlowym

Dziś ruszyło głosowanie na projekty SBO 2018, a już 3 listopada pierwsze spotkanie w centrum handlowym, gdzie również będzie można oddać swój głos.

Osoby zainteresowane głosowaniem elektronicznym poza domem w tym roku mogą oddać swój głos na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego również w centrach handlowych. - W tych dniach na mieszkańców będzie czekało specjalne stanowisko, wyposażone w komputer, z dostępem do Internetu, gdzie będą mogli oddać swój głos – mówi Dorota Kowalewska, ze stowarzyszenia Media Dizajn, które będzie prowadziło spotkania z mieszkańcami w centrach handlowych. - Będzie głośno, kolorowo i ciekawie, a na zainteresowanych będzie czekał szereg dodatkowych atrakcji na które już dziś serdecznie zapraszamy!

Gdzie? Kiedy?

PUNKTY DO GŁOSOWANIA W CENTRACH HANDLOWYCH SBO2018

CENTRUM HANDLOWE

 DATA

GODZINA

ATRIUM MOLO

03.11.2017 PIĄTEK

15:00 – 18:00

GALAXY

04.11.2017 SOBOTA

13:00 – 16:00

OUTLET PARK

09.11.2017 CZWARTEK

15:00 – 18:00

KASKADA

10.11.2017 PIĄTEK

15:00 – 18:00

Przypominamy. Od dziś do 12 listopada trwa głosowanie na projekty, które zostały zakwalifikowane do ostatniego etapu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W tym roku można wybierać spośród 113 projektów.


SBO 2018: Głosowanie – czas start!

Od dziś do 12 listopada potrwa głosowanie na projekty, które zostały zakwalifikowane do ostatniego etapu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

W tym roku można wybierać spośród 113 projektów. W tej edycji mieszkańcy złożyli 202 projekty. Pozytywnie ocenionych zostało 114, jeden projekt został wycofany przez autora już po etapie weryfikacji.

Teraz czas na głosowanie!

Przypominamy. Głosowanie na projekty które pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną potrwa do 12 listopada 2017 r.

Jak głosować – krok po kroku

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Podział jest prosty: karty do głosowania podzielone są na te dla osób do 16 roku życia (które są poszerzone o rubrykę zgody rodzica, opiekuna na udział w głosowaniu) oraz te powyżej 16 roku życia.

Kto? Gdzie?

Głosowanie będzie odbywało się na stronie www.sbo.szczecin.eu

W celu weryfikacji, a zarazem uwiarygodnienia naszego głosu konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, telefonu komórkowego oraz imienia matki.

Uwaga! W elektronicznej karcie do głosowania w rubryce „numer telefonu komórkowego” ten samego numeru telefonu można użyć maksymalnie 5 razy.

W głosowaniu można oddać maksymalnie 3 głosy: 1 na projekt ogólnomiejski, 1 na dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 na dowolny projekt dzielnicowy mały.

W każdej kategorii jest również możliwość nieoddawania głosu wcale, więc np. jeśli zależy nam na oddaniu głosu na projekt ogólnomiejski, a nie chcemy głosować na pozostałe wystarczy zaznaczyć przy projektach dzielnicowe duże/małe przycisk „brak głosu”.

W tym roku kolejność projektów na kartach do głosowania wygląda tak:

1. Projekty ogólnomiejskie

2. Projekty dzielnicowe małe (Zachód, Prawobrzeże, Północ, Śródmieście)

3. Projekty dzielnicowe duże (Północ, Śródmieście, Prawobrzeże, Zachód)

Po dokonaniu wyboru i zatwierdzeniu go, na podany numer telefonu zostanie przesłany kod weryfikacyjny, który należy wpisać w odpowiednim polu, by zakończyć głosowanie.

Gdzie głosować?

Głosować można za pośrednictwem Internetu na stronie www.sbo.szczecin.eu :

• samodzielnie, również w siedzibach Rad Osiedli (w wyznaczonych godzinach zostaną udostępnione komputery dla mieszkańców)

• z pomocą pracownika Urzędu Miasta - w wyznaczonych punktach (Urząd Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1), filia urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla 39/40), MBP nr 25 (ul. Ku Słońcu 76), DK Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163), lub BUDŻETObusie (trasa oraz harmonogram kursowania będzie dostępny na stronie www.sbo.szczecin.eu)

Dla osób zainteresowanych w wymienionych wyżej 4 punktach stacjonarnych będą udostępnione formularze papierowe, które po zakończeniu głosowania zostaną wprowadzone, przez osoby upoważnione, do systemu elektronicznego.

UWAGA. Osoby, które: nie posiadają zameldowania, ale mieszkają w Szczecinie, nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i studiują na terenie miasta lub nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i uczęszczają do szkół na terenie miasta - mogą głosować WYŁĄCZNIE w punktach (Urząd Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1), filia urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla39/40), MBP nr 25 (ul. Ku Słońcu 76), DK Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163) lub BUDŻETObusie. Weryfikacja uprawnienia do głosowania w tych miejscach będzie przeprowadzana przez pracownika urzędu na podstawie dokumentu tożsamości.

Szczegółowy harmonogram działań, miejsc do głosowania, trasa BUDŻETObusa, oraz szczegółowe informacje na temat SBO 2018 dostępne będą na stronie www.sbo.szczecin.eu

Uwaga! Jedna osoba może głosować tylko raz!

Zapraszamy!


SBO 2018: 30 października startuje głosowanie

W tym roku mieszkańcy złożyli 202 projekty. Pozytywnie ocenionych zostało 114, 9 wycofanych przez autorów, a odrzuconych 79.

Teraz czas na głosowanie!

Głosowanie na projekty które pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną rozpocznie się 30 października i potrwa do 12 listopada 2017 r.

Jak głosować – krok po kroku

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Podział jest prosty: karty do głosowania podzielone są na te dla osób do 16 roku życia (które są poszerzone o rubrykę zgody rodzica, opiekuna na udział w głosowaniu) oraz te powyżej 16 roku życia.

Kto? Gdzie?

Głosowanie będzie odbywało się za pośrednictwem nowej zakładki na stronie www.sbo.szczecin.eu

W celu weryfikacji, a zarazem uwiarygodnienia naszego głosu konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, telefonu komórkowego oraz imienia matki.

Uwaga! W elektronicznej karcie do głosowania w rubryce „numer telefonu komórkowego” ten samego numeru telefonu można użyć maksymalnie 5 razy.

W głosowaniu można oddać maksymalnie 3 głosy: 1 na projekt ogólnomiejski, 1 na dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 na dowolny projekt dzielnicowy mały.

W każdej kategorii jest również możliwość nieoddawania głosu wcale, więc np. jeśli zależy nam na oddaniu głosu na projekt ogólnomiejski, a nie chcemy głosować na pozostałe wystarczy zaznaczyć przy projektach dzielnicowe duże/małe przycisk „brak głosu”.

W tym roku kolejność projektów na kartach do głosowania wygląda tak:

1. Projekty ogólnomiejskie

2. Projekty dzielnicowe małe (Zachód, Prawobrzeże, Północ, Śródmieście)

3. Projekty dzielnicowe duże (Północ, Śródmieście, Prawobrzeże, Zachód)

Po dokonaniu wyboru i zatwierdzeniu go, na podany numer telefonu zostanie przesłany kod weryfikacyjny, który należy wpisać w odpowiednim polu, by zakończyć głosowanie.

Gdzie głosować?

Głosować można za pośrednictwem Internetu:

• samodzielnie, również w siedzibach Rad Osiedli (w wyznaczonych godzinach zostaną udostępnione komputery dla mieszkańców)

• z pomocą pracownika Urzędu Miasta - w wyznaczonych punktach (Urząd Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1), filia urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla 39/40), MBP nr 25 (ul. Ku Słońcu 76), DK Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163), lub BUDŻETObusie

Dla osób zainteresowanych w wymienionych wyżej 4 punktach stacjonarnych będą udostępnione formularze papierowe, które po zakończeniu głosowania zostaną wprowadzone, przez osoby upoważnione, do systemu elektronicznego.

UWAGA. Osoby, które: nie posiadają zameldowania, ale mieszkają w Szczecinie, nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i studiują na terenie miasta lub nie posiadają zameldowania, ale mieszkają i uczęszczają do szkół na terenie miasta - mogą głosować WYŁĄCZNIE w punktach (Urząd Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1), filia urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla39/40), MBP nr 25 (ul. Ku Słońcu 76), DK Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163) lub BUDŻETObusie. Weryfikacja uprawnienia do głosowania w tych miejscach będzie przeprowadzana przez pracownika urzędu na podstawie dokumentu tożsamości.

Uwaga! Jedna osoba może zagłosować tylko raz w dniach od 30 października do 12 listopada!

Zapraszamy!

Lista miejsc do głosowania, godziny otwarcia oraz trasa BUDŻETObusa:

LISTA STACJONARNYCH PUNKTÓW DO GŁOSOWANIA

HARMONGORAM BUDŻETOBUSA

GŁOSOWANIE W RADACH OSIEDLI (wyłącznie dla zameldowanych w Szczecinie mieszkańców)

PUNKTY DO GŁOSOWANIA W CENTRACH HANDLOWYCH


SBO 2018: Znamy numery projektów

Każdy zainteresowany projektami, na które będzie można oddać swój głos w tegorocznym głosowaniu na Szczeciński Budżet Obywatelski może już zobaczyć jakie numery porządkowe zostały nadane poszczególnym projektom.

Numery zostały nadane podczas publicznego losowania, w którym wzięli udział mieszkańcy i projektodawcy.

Według nadanych numerów projekty zostały umieszczone na listach zadań do głosowania o charakterze ogólnomiejskim i dzielnicowym.

Losowana była również kolejność list do głosowania, która prezentuje się następująco: zadania ogólnomiejskie, zadania dzielnicowe małe (Zachód, Prawobrzeże, Północ, Śródmieście) i zadania dzielnicowe duże (Północ, Śródmieście, Prawobrzeże, Zachód).

Losowanie numerów porządkowych oznacza zakończenie etapu oceny złożonych wniosków. W tym roku mieszkańcy złożyli 202 projekty. Pozytywnie ocenionych zostało 114, 9 wycofanych przez autorów, a odrzuconych 79.

Opublikowane listy do głosowania dostępne są na stronie: sbo.szczecin.eu. Zapraszamy do zapoznania się.


Już jutro losowanie kolejności projektów

W czwartek zapraszamy na losowanie kolejności projektów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W tej edycji SBO mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 114 projektów.

Już jutro tj. w czwartek 19 października o godzinie 17.00 w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecin (plac Armii Krajowej 1) odbędzie się publiczne losowanie numerów porządkowych projektów, według których zostaną one umieszczone na listach zadań do głosowania o charakterze ogólnomiejskim i dzielnicowym (zadania dzielnicowe duże: Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód oraz zadania dzielnicowe małe: Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód) w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców.
Losowanie numerów porządkowych oznacza zakończenie etapu oceny złożonych wniosków. W tym roku mieszkańcy złożyli 202 projekty. Pozytywnie ocenionych zostało 114, 9 wycofanych przez autorów, a odrzuconych 79. Głosowanie jeszcze w tym miesiącu!
Głosowanie na projekty które pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną rozpocznie się 30 października i potrwa do 12 listopada. Szczegółowy harmonogram prac, miejsca do głosowania oraz zasady zostaną podane wkrótce.


Zapraszamy na ostatnie Spotkania Projektowe

To już ostatnia szansa dla mieszkańców i projektodawców na wzięcie udziału w spotkaniach dotyczących projektów zgłoszonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Dziś (2.10.2017 r.) punktualnie o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie poświęcone projektom dzielnicowym dużym w dzielnicy Zachód, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 51 (ul. Jodłowa 21). Kolejne spotkanie już jutro (3.10.2017 r. godz. 16.00) w Szkole Podstawowej nr 18 (ul. Komuny Paryskiej 20). Mieszkańcy będą mogli porozmawiać i zapoznać się z pomysłami dotyczącymi projektów dzielnicowych dużych dla dzielnicy Północ. Ostatnie spotkanie (4.10.2017 r. godz. 16.00) będzie poświęcone projektom dzielnicowym małym również dla dzielnicy Północ i odbędzie się w D.K. Klub Skolwin (ul. Stołczyńska 163). Zapraszamy! Przypominamy. Spotkania Projektowe to nowy element Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ma on z jednej strony dać szansę mieszkańcom na zapoznanie się z projektami jeszcze przed stworzeniem list do głosowania, z drugiej projektodawcom na promocję swoich pomysłów. W sumie zaplanowanych zostało 9 spotkań – po jednym dla projektodawców w poszczególnych kategoriach: ogólnomiejskiej, dzielnicowej małej i dużej. W tym roku mieszkańcy złożyli 192 propozycje. Po weryfikacji merytorycznej, spotkaniach projektowych oraz ocenie przez zespół opiniujący zostaną stworzone listy do głosowania, które planowane jest w październiku. Pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 to 8 mln zł. „Miliony na pomysły” to hasło przyświecające tegorocznej edycji.


VII POSIEDZENIE ZESPOŁU OPINIUJĄCEGO

Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 października br. (wtorek) o godz. 17:00 w sali 161 Urzędu Miasta Szczecin (wejście prezydenckie) odbędzie się VII posiedzenie Zespołu Opiniującego dotyczące wniosków złożonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.


SBO 2018: Uwaga, zmiana terminu jednego ze Spotkań Projektowych

Spotkanie z projektodawcami w dzielnicy Północ, w kategorii dzielnicowe małe odbędzie się 4.10.2017 r., a nie dzień wcześniej jak było zaplanowane. Godziny i miejsce pozostają bez zmian.

Przypominamy. Od 14 września do 4 października trwają spotkania, na których wnioskodawcy mogą przedstawić swoje projekty, zapoznać z nimi mieszkańców Szczecina i zachęcić do głosowania.

Spotkania Projektowe to nowy element Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ma on z jednej strony dać szansę mieszkańcom na zapoznanie się z projektami jeszcze przed stworzeniem list do głosowania, z drugiej projektodawcom na promocję swoich pomysłów.

W sumie zaplanowanych zostało 9 spotkań – po jednym dla projektodawców w poszczególnych kategoriach: ogólnomiejskiej, dzielnicowej małej i dużej.

W tym roku mieszkańcy złożyli 192 propozycje. Po weryfikacji merytorycznej, spotkaniach projektowych oraz ocenie przez zespół opiniujący zostaną stworzone listy do głosowania, które planowane jest w październiku.

Pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 to 8 mln zł. „Miliony na pomysły” to hasło przyświecające tegorocznej edycji SBO.

Harmonogram spotkań w załączniku [plik pdf 352 KB ]

Zapraszamy!


SBO 2018: Przed nami intensywny tydzień ze Spotkaniami Projektowymi

Od najbliższego poniedziałku do czwartku, zapraszamy na 4 spotkania z projektodawcami SBO 2018.

Tydzień zaczynamy spotkaniem w Miejskiej Bibliotece Publicznej Promedia gdzie od godz. 16.00 zostaną zaprezentowane projekty z listy „dzielnicowe duże” zgłoszone w dzielnicy Śródmieście. Dzień później spotykamy się na Prawobrzeżu i tam mieszkańcy również omówią projekty „dzielnicowe duże” ale dotyczące Prawobrzeża.

Następnie wszystkich mieszkańców Szczecina zapraszamy na spotkanie projektowe poświęcone projektom „ogólnomiejskim”(27.09), a dzień później zaplanowane zostało spotkanie „dzielnicowe małe” w filii MBP na ul. Ku Słońcu.

Przypominamy. Od 14 września do 3 października trwają spotkania, na których wnioskodawcy mogą przedstawić swoje projekty, zapoznać z nimi mieszkańców Szczecina i zachęcić do głosowania.

Spotkania Projektowe to nowy element Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ma on z jednej strony dać szansę mieszkańcom na zapoznanie się z projektami jeszcze przed stworzeniem list do głosowania, z drugiej projektodawcom na promocję swoich pomysłów.

W sumie zaplanowanych zostało 9 spotkań – po jednym dla projektodawców w poszczególnych kategoriach: ogólnomiejskiej, dzielnicowej małej i dużej.

W tym roku mieszkańcy złożyli 192 propozycje. Po weryfikacji merytorycznej, spotkaniach projektowych oraz ocenie przez zespół opiniujący zostaną stworzone listy do głosowania, które planowane jest w październiku.

Pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 to 8 mln zł. „Miliony na pomysły” to hasło przyświecające tegorocznej edycji SBO.

Zapraszamy!


VI posiedzenie Zespołu Opiniującego

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w czwartek 21 września br. o godzinie 17:00 w sali 161 Urzędu Miasta Szczecin (wejście prezydenckie) odbędzie się VI posiedzenie Zespołu Opiniującego dotyczące wniosków złożonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Drugi termin rozpoczęcia posiedzenia wyznacza się na godzinę 17.15.


SBO 2018: Dziś drugie Spotkanie Projektowe

Już dziś odbędzie się spotkanie projektodawców i mieszkańców Śródmieścia w kategorii projekty „dzielnicowe małe”. Zapraszamy o godz. 16.00, do INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90.

Przypominamy. Od 14 września do 3 października trwają spotkania, na których wnioskodawcy mogą przedstawić swoje projekty, zapoznać z nimi mieszkańców Szczecina i zachęcić do głosowania.

Spotkania Projektowe to nowy element Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ma on z jednej strony dać szansę mieszkańcom na zapoznanie się z projektami jeszcze przed stworzeniem list do głosowania, z drugiej projektodawcom na promocję swoich pomysłów.

W sumie zaplanowanych zostało 9 spotkań – po jednym dla projektodawców w poszczególnych kategoriach: ogólnomiejskiej, dzielnicowej małej i dużej.

W tym roku mieszkańcy złożyli 192 propozycje. Po weryfikacji merytorycznej, spotkaniach projektowych oraz ocenie przez zespół opiniujący zostaną stworzone listy do głosowania, które planowane jest w październiku.

Pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 to 8 mln zł. „Miliony na pomysły” to hasło przyświecające tegorocznej edycji SBO. Zapraszamy!


SBO 2018: Już dziś pierwsze Spotkanie Projektowe

Pierwsze z 9 spotkań odbędzie się już dziś w Klubie Delta w Dąbiu, w godz. 16-19 i będzie poświęcone projektom dzielnicowym małym z dzielnicy Prawobrzeże.

Przypominamy. Od 14 września do 3 października potrwają spotkania, na których wnioskodawcy będą mogli przedstawić swoje projekty, zapoznać z nimi mieszkańców Szczecina i zachęcić do głosowania.

Spotkania Projektowe to nowy element Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ma on z jednej strony dać szansę mieszkańcom na zapoznanie się z projektami jeszcze przed stworzeniem list do głosowania, z drugiej projektodawcom na promocję swoich pomysłów.

W sumie odbędzie się 9 spotkań – po jednym dla projektodawców w poszczególnych kategoriach: ogólnomiejskiej, dzielnicowej małej i dużej. - Spotkania będą doskonała okazją do zapoznania się z tegorocznymi pomysłami mieszkańców na Szczeciński Budżet Obywatelski - mówi Paweł Szczyrski, dyrektor Biura ds. Organizacji Pozarządowych. – Będzie to również czas na pytania, wątpliwości i wybór tych na które mieszkańcy będą chcieli głosować w tym roku.

Do uczestnictwa w spotkaniach zaproszeni zostali wszyscy, którzy w tym roku zgłosili swój pomysł do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, a ich projekty zostały ocenione pozytywnie pod względem formalnym. - W tej chwili trwa ocena merytoryczna wniosków - dodaje Paweł Szczyrski. – Stan zaawansowania prac oraz wszystkie propozycje można zobaczyć i zapoznać się z nimi na stronie sbo.szczecin.eu.

W tym roku mieszkańcy złożyli 192 propozycje. Po weryfikacji merytorycznej, spotkaniach projektowych oraz ocenie przez zespół opiniujący zostaną stworzone listy do głosowania, które planowane jest w październiku.

Pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 to 8 mln zł. „Miliony na pomysły” to hasło przyświecające tegorocznej edycji SBO.


V posiedzenie Zespołu Opiniującego

Szanowni Państwo, 
W czwartek 14 września br. o godzinie 17:00 w sali 161 Urzędu Miasta Szczecin (wejście prezydenckie) odbędzie się V posiedzenie Zespołu Opiniującego dotyczące wniosków złożonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Drugi termin rozpoczęcia posiedzenia - godzina 17.15


SBO 2018: Zapraszamy na Spotkania Projektowe

Od 14 września do 3 października potrwają spotkania, na których wnioskodawcy będą mogli przedstawić swoje projekty, zapoznać z nimi mieszkańców Szczecina i zachęcić do głosowania

Spotkania Projektowe to nowy element Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ma on z jednej strony dać szansę mieszkańcom na zapoznanie się z projektami jeszcze przed stworzeniem list do głosowania, z drugiej projektodawcom na promocję swoich pomysłów.

W sumie odbędzie się 9 spotkań – po jednym dla projektodawców w poszczególnych kategoriach: ogólnomiejskiej, dzielnicowej małej i dużej.

- Spotkania będą doskonała okazją do zapoznania się z tegorocznymi pomysłami mieszkańców na Szczeciński  Budżet Obywatelski  - mówi Paweł Szczyrski, dyrektor Biura ds. Organizacji Pozarządowych. – Będzie to również czas na pytania, wątpliwości i wybór tych na które mieszkańcy będą chcieli głosować w tym roku.

Do uczestnictwa w spotkaniach zaproszeni zostali wszyscy, którzy w tym roku zgłosili swój pomysł do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, a ich projekty zostały ocenione pozytywnie pod względem formalnym.

- W tej chwili trwa ocena merytoryczna wniosków  - dodaje Paweł Szczyrski. – Stan zaawansowania prac oraz wszystkie propozycje można zobaczyć i zapoznać się z nimi na stronie sbo.szczecin.eu.

W tym roku mieszkańcy złożyli 192 propozycje. Po weryfikacji merytorycznej, spotkaniach projektowych oraz ocenie przez zespół opiniujący zostaną  stworzone listy do głosowania, które planowane jest w październiku.

Pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 to 8 mln zł. „Miliony na pomysły” to hasło przyświecające tegorocznej edycji SBO.

Harmonogram spotkań w załączniku [plik pdf 352 KB ].


IV Posiedzenie Zespołu Opiniującego

Szanowni Państwo, 
W czwartek 7 września br. o godzinie 17:00 w sali 161 Urzędu Miasta Szczecin (wejście prezydenckie) odbędzie się IV posiedzenie Zespołu Opiniującego dotyczące wniosków złożonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Drugi termin rozpoczęcia posiedzenia na godzinę 17.15


III Posiedzenie Zespołu Opiniującego

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w czwartek 31 sierpnia br. o godzinie 17:00 w sali 161 Urzędu Miasta Szczecin (wejście prezydenckie) odbędzie się III posiedzenie Zespołu Opiniującego dotyczące wniosków złożonych do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. W przypadku braku kworum drugi termin posiedzenia ustalony został na godzinę 17.15.


II Posiedzenie Zespołu Opiniującego

Szanowni Państwo,

W czwartek 24 sierpnia br. odbędzie się II posiedzenie Zespołu Opiniującego wnioski złożone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Początek spotkania godzina 17.00, w sali 161 Urzędu Miasta Szczecin (wejście prezydenckie). W przypadku braku kworum drugi termin rozpoczęcia posiedzenia ustalony został na godzinę 17:15. Na posiedzeniu zespół zajmować się będzie sprawami proceduralnymi oraz pierwszym pakietem projektów.
Informujemy, że w dniu 17 sierpnia odbyło się I posiedzenie zespołu, którego celem było omówienie zasad pracy zespołu w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.


SBO 2018: Znamy skład zespołu!

W tym roku w skład Zespołu Opiniującego wejdą, tak jak w latach ubiegłych przedstawiciele mieszkańców, Szczecińskiej Rady Pożytku Publicznego i radni Rady Miasta

W sumie przygotowaniem wstępnych oraz ostatecznych list zadań do głosowania o charakterze ogólnomiejskim i dzielnicowym w oparciu o ocenę formalną i merytoryczną, w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 zajmie się 17 osób.  Praca zespołu ma charakter społeczny i jest wykonywana nieodpłatnie.

 - Tegoroczne zasady SBO pozostały niezmienione, a kontynuowanie współpracy z członkami zespołu z poprzedniej edycji jest wyrazem poszanowania ich zaangażowania i znajomości materii oceny projektów – mówi Paweł Szczyrski, dyrektor Biura ds. Organizacji Pozarządowych.

 Oto pełna lista członków Zespołu:

Przedstawiciele Mieszkańców Szczecina:

1) Wojciech Krygier

2) Jarosław Warchoł

3) Małgorzata Zychowicz - Prus

4) Piotr Bandurka

5) Radosław Adamski

6) Arkadiusz Lisiński

7) Piotr Jasnowski

8) Marek Kowalczyk

Przedstawiciele Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego:

9) Aleksandra Białonowicz

10) Dorota Korczyńska

11) Mirosław Gosieniecki

12) Kamil Pawlaczyk

Radni Miasta Szczecin:

13) Urszula Pańka

14) Marek Duklanowski

15) Rafał Niburski

16) Marek Kolbowicz

Przedstawiciel Urzędu Miasta Szczecin:

17) Paweł Szczyrski


Prawie 200 wniosków od mieszkańców!

Dokładnie o północy zakończyło się składanie wniosków do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy złożyli 192 propozycje.

W tegorocznej edycji tylko 25 wniosków wpłynęło do Urzędu Miasta w formie pisemnej. Pozostałe zostały złożone przez mieszkańców w formie elektronicznej na stronie www.sbo.szczecin.eu. Kolejnym krokiem w procesie SBO 2018 będzie sprawdzenie wniosków pod względem formalnym i merytorycznym. Głosowanie na projekty planowane jest w październiku, a ogłoszenie wyników w listopadzie. - Trwa obecnie weryfikacja formalna i wprowadzanie wniosków złożonych w formie papierowej do systemu elektronicznego – mówi Paweł Szczyrski, dyrektor Biura ds. Organizacji Pozarządowych. – Po ich opublikowaniu w serwisie mieszkańcy sami będą mogli zobaczyć ile, w jakich kategoriach i przede wszystkim jakie pomysły zostały dopuszczone do kolejnego etapu SBO 2018, którym będzie opiniowanie przez wydziały merytoryczne UM i Zespół ds. SBO. Tegoroczna pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, to 8 mln zł. „Miliony na pomysły” to hasło przyświecające tegorocznej edycji.

SBO 2018: Ostatnie dni składania wniosków!

Tylko do 5 lipca do północy czekamy na wnioski do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do tej pory mieszkańcy złożyli prawie 70 propozycji i wciąż przybywa nowych.

- W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, mieszkańcy wybierają ostatnie dni naboru na składanie swoich wniosków do SBO – mówi Paweł Szczyrski, dyrektor Biura ds. Organizacji Pozarządowych. – W tej chwili widać już, że ruch na stronie internetowej jest bardzo wzmożony, a wnioski wpływają do nas niemal cały czas.

Kolejnym krokiem w procesie SBO 2018 będzie sprawdzenie wniosków pod względem formalnym i merytorycznym. Głosowanie na projekty planowane jest w październiku, a ogłoszenie wyników w listopadzie.

Przypominamy. To już ostatnie dni i okazja dla mieszkańców Szczecina na składanie swoich projektów, w których wskażą na co ich zdaniem powinna zostać wydana tegoroczna pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli 8 mln zł. „Miliony na pomysły” to hasło przyświecające tegorocznej edycji SBO.

Mieszkańcy Szczecina, którzy chcą mieć wpływ na to jak ma wyglądać nasze miasto mogą zgłaszać swoje propozycje, koncepcje, pomysły na naszej NOWEJ stronie poświęconej w całości SBO (sbo.szczecin.eu). Można na niej nie tylko złożyć wniosek, ale również dowiedzieć się jak zrobić to skutecznie i bezbłędnie. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać z tradycyjnej, papierowej formy wypełnienia i złożyć wniosek w Urzędzie Miasta.

Zapraszamy do składania wniosków!

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem filmowym: https://www.youtube.com/watch?v=K6ivfVJ3F-o


Półmetek składania wniosków i dyżur SBO

Już w najbliższy poniedziałek 26 czerwca - trzeci z zapowiadanych w tym roku dyżurów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego poświęconych składaniu wniosków.

Na zainteresowanych mieszkańców Szczecina będzie czekał pracownik Biura ds. Organizacji Pozarządowych, który odpowie na pytania, poradzi jak właściwie wypełnić wniosek i o co zadbać by był przejrzysty i czytelny.

Gdzie: Centrum Informacji Turystycznej na placu Żołnierza Polskiego 20,

Kiedy: 26 czerwca, w godzinach 15-18. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!


Harmonogram SBO 2018

W tym roku wraz z nową formułą startujemy jeszcze przed wakacjami. Już od 7 czerwca można będzie składać wnioski, a głosowanie odbędzie się w październiku.

SBO 2018 będzie częścią nowej procedury projektowania budżetu miasta w pięciu odsłonach: obowiązków budżetowych i kontynuacji projektów, wniosków Rad Osiedli, wnioski mieszańców wnioski klubów radnych, zadania i projekty w ramach SBO.

Harmonogram SBO 2018:

  • Czerwiec 2017: nabór wniosków (07.06 – 5.07.2017 r.), ocena merytoryczna, powołanie Zespołu ds. SBO;
  • Październik 2017: Głosowanie;
  • Listopad 2017: Wyniki.

Zapraszamy na Dyżur SBO!

Gdzie: Centrum informacji Turystycznej (pl. Żołnierza 20)
Kiedy: 22 i 26 czerwca, w godzinach 15-18

Gdzie: Szczecińskie Spotkanie Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami”, Jasne Błonia, stoisko „miejskie”
Kiedy: 18 czerwca, w godzinach 11-18


„Miliony na pomysły”

Pod takim hasłem startujemy z tegoroczną edycją Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców będzie 8 mln zł, to o milion więcej niż rok temu.

Ponadto zasady głosowania, podział na zadania ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i małe pozostają bez zmian.

- Budżet obywatelski wraca do mieszkańców, to oznacza, że jeszcze bardziej kładziemy nacisk by mieszkańcy w sposób bezpośredni i w większym zakresie niż dotychczas mogli w tym procesie uczestniczyć – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Będziemy posługiwali się nowym narzędziem elektronicznym (po wsłuchaniu się w głosy osób zaangażowanych w pracę nad SBO oraz po dwóch ewaluacjach) aby jak najlepiej i najsprawniej przeprowadzić tegoroczną edycję SBO.

Prezentacje projektowe

Kolejnym krokiem by w proces tworzenia Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zaangażować mieszkańców będą spotkania projektowe, 8 dzielnicowych i 1 ogólnomiejskie, podczas których projektodawcy będą mieli okazję zapoznać zainteresowanych z ich pomysłami i wspólnie je przedyskutować.

- Zmieni się również charakter pracy zespołu ds. SBO, który swoje zadania będzie mógł wykonywać online – dodaje Daniel Wacinkiewicz. – Oczywiście nie znaczy to, że nie będzie dochodziło do spotkań, ale na pewno w ten sposób procedura oceniania projektów będzie szybsza i efektywniejsza.


Nowości w V edycji

Odświeżona formuła, ścisła współpraca z mieszkańcami, czy nowy serwis internetowy – to tylko część zmian, które czekają nas w piątej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią prezydenta miasta o zmianach i oddaniu SBO w ręce mieszkańców oraz po przeprowadzonych przez urząd miasta ewaluacjach nowa edycja została poddana znacznej metamorfozie.

– Mamy nadzieję, że wszystkie zmiany, których dokonamy przybliżą mieszkańcom ideę partycypacji i zachęcą ich do współdecydowania o przyszłości miasta. Mamy również nadzieję i o to będziemy prosić członków zespołu ds. SBO by będąc zaangażowani w procedurę oceniania projektów sami nie zgłaszali swoich pomysłów, co pomoże im uniknąć posądzenia o stronniczość – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta.

Nowością w tym roku będzie:

  • przejrzysty i prosty w obsłudze serwis internetowy https://sbo.szczecin.eu
  • głosowanie WYŁĄCZNIE elektroniczne
  • współpraca z NGOs
  • prezentacje projektów w poszczególnych dzielnicach

Ponadto w tegorocznej edycji bez zmian pozostają:

  • Budżetobus
  • punkty do głosowania w całym mieście
  • zasady głosowania

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE