SBO 2020: Start głosowania już 22 listopada

Punktualnie w południe 22 listopada rozpocznie się głosowanie na projekty tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, które potrwa do 6 grudnia również do południa.

W tym roku mieszkańcy złożyli 199 projektów. Pozytywnie ocenione zostały 122, 13 wycofanych przez autorów, a odrzuconych 64. - Mieszkańcy chcący oddać swój głos w tegorocznej edycji będą mogli wybierać spośród 122 pomysłów, z tego 39 to projekty ogólnomiejskie, a 83 lokalne – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego UM. - To, od trzech lat, największa liczba projektów która weszła na listę do głosowania.

Głosowanie na projekty wystartuje 22 listopada 2019 r. o godz. 12.00, a zakończy się 6 grudnia o godz. 12.00. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy naszego miasta, bez względu na wiek i miejsce zameldowania. - W tym roku również osoby niezameldowane, ale mieszkające w naszym mieście będą mogły oddać swój głos zarówno przez internet jak i tradycyjnie w punktach do głosowania – dodaje Magdalena Błaszczyk. - Do dyspozycji mieszkańców jak co roku będzie również BUDŻETOBUS. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy na projekty ogólnomiejskie oraz trzy głosy na projekty lokalne. Na jeden projekt można oddać maksymalnie dwa głosy.

Projektodawcy podczas publicznego losowania poznali również numery porzadkowe swoich projektów wg których będą umieszczone na liście do głosowania. 

Zobacz listę projektów: https://sbo.szczecin.eu/node/120