SBO 2020: Podsumowanie kolejnej edycji

 

Za nami kolejna już edycja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego z rekordowym w naszym mieście budżetem 12 milionów 720 tysięcy złotych. Zobacz wyniki ewaluacji.

SBO 2020 w liczbach:

W tegorocznej, siódmej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 122 projektów. Zadania podzielone były na obszary: 1 ogólnomiejski i 22 lokalne, a każdy z głosujących dysponował 5 głosami: 2 na projekty ogólnomiejskie i 3 na projekty lokalne.

W sumie w tym roku po weryfikacji wszystkich kart do głosowania, zarówno papierowych jak i elektronicznych w głosowaniu ważny głos oddało 30 164 mieszkańców, oddając 141 415 głosów.

- Każda edycja SBO kończy się również raportem ewaluacyjnym, w którym podmiot zewnętrzny analizuje, przedstawia wyniki swoich badań i rekomenduje konkretne działania w kolejnych edycjach – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta. – W tej chwili po otrzymaniu raportu jest on przez nas starannie analizowany, następnie przedstawimy harmonogram kolejnej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Raport z ewaluacji SBO 2020 znajduje się w zakładce Materiały do pobrania.