Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

SBO 2019: Trwają prace nad kolejną edycją

Za nami pierwsze spotkanie z radnymi osiedlowymi, którego tematem były tegoroczne zmiany w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim.

Dyskusji zostały poddane nowe elementy w procedurze SBO, pomysły i harmonogram prac. Radni mogli wyrazić swoje zdanie oraz przekazać sugestie dotyczące m.in. zasad promocji SBO, współpracy z mieszkańcami , czy ich doświadczeń związanych z procesem SBO.

W tym roku mieszkańcy będą mogli zdecydować na co wydać aż 9 milionów złotych z przyszłorocznego budżetu miasta. W tegorocznym harmonogramie miasto planuje przynajmniej 3 rodzaje spotkań projektowych dla mieszkańców. Pierwsze już na etapie wymyślania wniosków, drugie po złożeniu propozycji, ułatwiające rozmowy na temat szczegółów projektów, przedstawienie swoich propozycji mieszkańcom i radom osiedli i kolejne umożliwiające promocję projektów.

Kolejnym udogodnieniem ma być utworzenie infolinii telefonicznej dla mieszkańców, którzy będą chcieli skorzystać z pomocy pracowników urzędu miasta w pisaniu, składaniu bądź formułowaniu projektów.

Projektodawcy będą mogli również liczyć na skorzystanie z dwóch nowych funkcjonalności systemu informatycznego za pomocą którego wprowadzane są wnioski do systemu. Mieszkańcy będą mogli w łatwy i przejrzysty sposób oznaczyć lokalizację swojego pomysłu na mapie i sprawdzić czy ich pomysł jest możliwy do realizacji na danym terenie, a także skorzystać z szacunkowego cennika by łatwiej określić wartość inwestycji.

Kolejnym narzędziem będzie również aktualizowany co dwa miesiące, ogólnodostępny dla mieszkańców monitoring stanu realizacji poszczególnych projektów realizowanych w ramach SBO.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE