Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

SBO 2019: Startujemy w maju

Od 7 maja do 3 czerwca 2018 roku mieszkańcy będą mogli składać wnioski do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zanim jednak zdecydują się na przelanie swoich pomysłów na papier mogą wziąć udział w spotkaniach kreatywnych, które odbędą się jeszcze w kwietniu.

Od 7 maja do 3 czerwca 2018 roku mieszkańcy będą mogli  składać wnioski do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Zanim jednak zdecydują się na przelanie swoich pomysłów na papier mogą wziąć udział w spotkaniach kreatywnych, które odbędą się jeszcze w kwietniu.

- Liczymy, że nowa formuła pomoże mieszkańcom tworzyć innowacyjne projekty, odpowie na ich pytania, a zarazem zachęci do głosowania i zaangażowania – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta.– Liczymy, że zainteresujemy procesem SBO młodzież i seniorów, którzy, jak wynika z badań, do tej pory nie byli aktywnymi uczestnikami tego procesu.

Prace nad kolejną, odnowioną formułą SBO idą pełną parą. W tym roku mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w spotkaniach podczas których krok po kroku dowiedzą się m.in. jakie projekty mogą być realizowane w ramach SBO, jak napisać wniosek, czy wypromować swój projekt.

- Cykl działań pod nazwą „Akademia SBO” będzie organizowany równolegle z potrzebami mieszkańców na poszczególnych etapach tegorocznej edycji SBO – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Chcemy by mieszkańcy czuli się maksymalnie poinformowani i wiedzieli, że w każdej kwestii chcemy i potrafimy im pomóc.

Pierwsze dwa spotkania kreatywne, podczas których mieszkańcy dowiedzą się jakie pomysły mają szansę na realizację, jak wygląda procedura i jak sformułować swój pomysł odbędą się na:

Lewobrzeżu:

TERMIN: 23.04.2018 r.

MIEJSCE: siedziba Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90, Szczecin

GODZINA: 16:30-19:30

 

Prawobrzeżu:

TERMIN: 25.04.2018 r.

MIEJSCE: SP Nr 37 im. kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego, ul. Rydla 6, Szczecin

GODZINA: 16:30-19:30

W trakcie naboru (od 7 maja do 3 czerwca) mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach pisania wniosków (po jednym w każdej dzielnicy). Po zakończeniu naboru projektodawcy będą mogli spotkać się z mieszkańcami swoich dzielnic i radami osiedli by przedstawić im swoje projekty, posłuchać rad, odpowiedzieć na pytania. Po zatwierdzeniu list do głosowania projektodawcy, których wnioski znajdą się na nich, będą mogli wziąć udział w szkoleniu z promocji i marketingu na którym zasięgną wiedzy jak skutecznie i atrakcyjnie promować swój projekt.

Do udziału w projekcie zostaną zaproszeni również uczniowie i seniorzy, dla których zorganizowane zostaną lekcje wychowawcze i spotkania informacyjne. Organizatorem spotkań z mieszkańcami będzie stowarzyszenie Media Dizajn.

Nowe narzędzia

Kolejnym narzędziem, które ma ułatwić mieszkańcom Szczecina składanie wniosków ma być mapa, na której będzie można sprawdzić, które tereny należą do miasta i czy mogą być brane pod uwagę jako lokalizacja inwestycji ze środków SBO, a także miejski cennik, który w łatwy sposób pozwoli na oszacowanie kosztów inwestycji. Oba narzędzia zostaną udostępnione mieszkańcom wraz ze startem naboru wniosków czyli 7 maja. Kolejnym udogodnieniem będzie utworzenie infolinii telefonicznej dla mieszkańców, chcących skorzystać z pomocy pracowników urzędu miasta w pisaniu, składaniu bądź formułowaniu projektów. Do dyspozycji mieszkańców będzie również strona www.sbo.szczecin.eu z aktualnościami i odpowiedziami na ich pytania oraz oficjalny profil na Facebooku „SBO – Szczeciński Budżet Obywatelski”, na którym również zamieszczane będą informacje na temat poszczególnych etapów projektu.

Więcej na projekty

W tym roku mieszkańcy będą mogli zdecydować na co wydać aż 9 milionów złotych z przyszłorocznego budżetu miasta. Kwota przeznaczana na kolejne edycje SBO jest sukcesywnie zwiększana o 1 milion.

W tegorocznym harmonogramie głosowanie na projekty, które zostały zgłoszone i pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną będzie możliwe jeszcze we wrześniu.

Zapraszamy do udziału!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE