Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

SBO 2019: Aktywizujemy dzieci i młodzież

Za nami spotkanie z opiekunami samorządów uczniowskich, podczas którego przedstawione i omówione zostały konspekty lekcji wychowawczych poświęcone Szczecińskiemu Budżetowi Obywatelskiemu

- SBO to projekt, który daje możliwość uczestnictwa i głosowania bez względu na wiek – mówiła podczas spotkania Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. - Mamy nadzieję, że edukacja młodych ludzi w tym temacie pozwoli nam zaktywizować uczniów, a co za tym idzie pokazać im możliwości aktywnego uczestnictwa i realizowania swoich pomysłów na Szczecin.

W spotkaniu wzięli udział nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konspekty lekcji zostały podzielone na trzy grupy wiekowe uczniów: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Aktywizacja uczniów to jedno z działań w ramach Akademii SBO, która skupia szereg inicjatyw edukacyjnych, mających profesjonalizować obywatelskie kompetencje i pomóc rozwijać aktywne społeczeństwo. Zapraszamy do udziału w pozostałych działaniach w ramach Akademii: warsztatach kreatywnych, warsztatach pisania wniosków i korzystania ze stałych konsultacji z ekspertami Akademii.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE