Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

Za nami pierwsze spotkanie kreatywne

Twórcza atmosfera, dyskusja i rozmowy na temat pomysłów na projekty do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, tak można podsumować pierwsze z dwóch spotkań kreatywnych w ramach Akademii SBO.

Podczas spotkania mieszkańcy dowiedzieli się m.in. jak korzystać z gotowych narzędzi, które pomagają lepiej zrozumieć potrzeby i doświadczenia swojego środowiska.

 

Relacja z pierwszych warsztatów kreatywnych

 

 

 

Osoby, którym nie udało się uczestniczyć w spotkaniu

zapraszamy dziś tj. 25 kwietnia 2018 r. o godz. 16:30 – 19:30. do Szkoły Podstawowej nr. 37 im. kpt. Ż. Antoniego Ledóchowskiego, na ul. Rydla 6 gdzie odbędzie się drugie z planowanych w tym roku spotkań kreatywnych.

Warsztat potrwa 3 godziny. W pierwszej godzinie uczestnicy warsztatów poznają metodę Design Thinking i zasady niezbędne do przeprowadzenia pierwszych trzech kroków. Dodatkowym wsparciem dla uczestników będzie zapoznanie ich z techniką mapy empatii i NGO Model Canvas. W drugiej godzinie warsztatu, uczestnicy wykorzystają poznane narzędzia do analizy konkretnego problemu lub przemyślenia własnego, wstępnego pomysłu na projekt (prototypu). W ostatniej godzinie warsztatu, wypracowane przez uczestników wstępne projekty, porównane zostaną do tych, które zostały, do tej pory zgłoszone w poprzednich edycjach SBO.

Prowadzenie: Stowarzyszenie Media Dizajn

Serdecznie zapraszamy!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE