Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

SBO - Wspieram.to!

Ma być nowoczesny i łatwy w obsłudze – tak twórcy platformy Wspieram.to mówią o nowym serwisie, który ma w tym roku pomóc projektodawcom promować ich projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Co roku zmieniamy, dodajemy pewne elementy w budżecie obywatelskim, bądź staramy się je modyfikować, tak by zainteresowanie tą formą partycypacji społecznej nie gasło – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Mam nadzieję, że nasza współpraca z nowym partnerem jeszcze bardziej zachęci mieszkańców do angażowania się w sprawy miasta za pośrednictwem Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Serwis ma pomóc w promocji i prezentacji projektów, na które w tym roku będzie można oddać swój głos w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Z jednej strony ma on być narzędziem z którego będą mogli skorzystać sami projektodawcy w promocji swoich pomysłów i zachęcaniu innych do głosowania na nie, z drugiej ma pomóc mieszkańcom chcącym oddać swój głos, w zdobyciu informacji na temat tegorocznej listy projektów lub skomentowaniu poszczególnych pomysłów.

- Naszym głównym celem jest to by do puli projektów realizowanych w ramach SBO trafiały coraz lepsze pomysły, które będą odpowiadały rzeczywistym potrzebom mieszkańców – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Znaczenie ma również liczba osób głosujących, a jak wiemy, by to mogło się udać szukamy nowych, pobudzających zainteresowanie mieszkańców, rozwiązań. Wspieram.to jest szczecińską firmą, która osiągnęła ogólnopolski sukces i cieszę się, że łączymy siły, by promować ważny, bo najbliższy mieszkańcom projekt jakim jest SBO.

Start serwisu nastąpi jesienią, po weryfikacji merytorycznej i ostatecznym zatwierdzeniu projektów, które znajdą się na listach do głosowania.

- Platforma Wspieram.to powstała 5 lat temu w Szczecinie, do tej pory udało nam się sfinansować wraz z naszą społecznością ponad 2000 projektów na łączną kwotę 18,5 mln zł – dodaje Marcin Galicki, prezes zarządu Polskiej Platformy Finansowania Społecznościowego Wspieram.to. – Naszym podstawowym celem będzie dostarczanie kompletu informacji projektodawcom o tym, jak wypromować i przygotować ich pomysł, by osiągnąć sukces.

SBO 2019 „Włącz działanie”

Od 7 maja do 3 czerwca 2018 r. trwa nabór wniosków do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do zagospodarowania jest 9 milionów złotych. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

Wnioski można składać drogą ELEKTRONICZNĄ, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjną poprzez wypełnienie i złożenie formularza zgłoszeniowego w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE