Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

Mieszkańcy złożyli prawie 170 wniosków

W niedzielę o północy zakończył się pierwszy etap SBO 2019. W tym roku mieszkańcy złożyli 168 projektów. W tym 158 drogą elektroniczną i 10 w formie papierowej.

Teraz czas na formalną ocenę pomysłów Szczecinian. Wnioski, które pozytywnie przejdą ten etap zostaną opublikowane na stronie internetowej www.sbo.szczecin.eu, by mogli zapoznać się z nimi wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Następnie wnioski zostaną poddane ocenie merytorycznej, która przesądzi, które projekty znajdą się na listach do głosowania.

- Mimo, iż wniosków jest nieznacznie mniej niż w ubiegłym roku mamy nadzieję, że dzięki spotkaniom projektowym, które odbywały się w trakcie naboru będą one dopracowane i większość z nich pozytywnie przejdzie weryfikację – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego.

W tym roku do zagospodarowania jest 9 milionów złotych. „Włącz działanie” to hasło tegorocznej edycji SBO.

Weź udział w Akademii SBO

Przypominamy. Już dziś zapraszamy na spotkanie marketingowe dla wnioskodawców SBO, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak skutecznie promować swój projekt.

- Nawet najlepszy pomysł bez odpowiednich kanałów dotarcia może zakończyć się fiaskiem. Na szczęście mając odpowiednią wiedzę i narzędzia możemy w skuteczny i atrakcyjny sposób wypromować nasz pomysł – zachęcają organizatorzy spotkania. – Start o godz. 16.30 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

Podczas trzygodzinnego spotkania uczestnicy dowiedzą się czym są: marketing, reklama i promocja. Zdobędą podstawową wiedzę by móc odróżniać ich funkcje i zastosowanie. W kolejnej godzinie zostaną poruszone zasady i dobre praktyki efektywnej promocji bez dużych nakładów finansowych. Uczestnicy zostaną zaznajomieni ze współczesnymi kanałami social media: Facebook, Instagram i Youtube. O godzinie 18:30 zaplanowany został moduł szkoleniowy z ekspertami platformy crowdfundingowej Wspieram.to, którzy opowiedzą o swojej roli w ramach tegorocznej edycji SBO m.in. propozycją kolejnych szkoleń wspierających autorów i sympatyków zakwalifikowanych projektów do etapu głosowania.

To już kolejna odsłona Akademii SBO. Dotychczas zwracaliśmy Państwa uwagę na identyfikację grup docelowych i diagnozowanie ich potrzeb, barier i oczekiwań. Następnie przekazaliśmy wiedzę i umiejętności pisania projektów. Teraz przyszedł czas, na zdobycie kolejnych umiejętności, tym razem marketingowych. Zapraszamy!

Prowadzenie: Stowarzyszenie Media Dizajn – Hanna Wysocka – specjalistka ds. marketingu i promocji.

Termin: poniedziałek 4 czerwca 2018 r., godz. 16:30 – 19:30.

Miejsce: Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90 (parter).

Zapraszamy!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE