Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

Akademia SBO: Za nami pierwszy etap

Zakończył się pierwszy etap spotkań w ramach Akademii SBO. Mieszkańcy uczestnicząc w nich mogli nie tylko uzyskać pomoc w przygotowywaniu wniosków, ale również zaprezentować swoje pomysły innym.

- Nawet najlepszy pomysł bez odpowiednich kanałów dotarcia może zakończyć się fiaskiem. Na szczęście mając odpowiednią wiedzę i narzędzia możemy w skuteczny i atrakcyjny sposób wypromować nasz pomysł – zachęcali organizatorzy spotkań.

To już kolejna odsłona Akademii SBO. Dotychczas zwracaliśmy Państwa uwagę na identyfikację grup docelowych i diagnozowanie ich potrzeb, barier i oczekiwań. Następnie przekazaliśmy wiedzę i umiejętności pisania projektów. Później przyszedł czas, na zdobycie kolejnych umiejętności, tym razem marketingowych.

Seniorzy i uczniowie

Również seniorzy mieli okazję dowiedzieć się czym jest SBO i jakie szanse stwarza mieszkańcom. Podczas wykładów otwartych Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora, na Uniwersytecie Szczecińskim odbyło się spotkanie na temat Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Podczas wykładu przybliżona została idea SBO i zaprezentowana strona internetowa obsługująca inicjatywę.

Za to uczniowie szczecińskich szkół o SBO mieli okazję usłyszeć od swoich wychowawców. Podczas kwietniowego spotkania z opiekunami samorządów uczniowskich nauczyciele otrzymali konspekty lekcji na temat SBO, które później mogli zaprezentować swoim uczniom by przybliżyć im zagadnienia budżetu obywatelskiego. Najaktywniejsza do tej pory, klasa – 3D gimnazjum z SP nr 7 im. Heleny Raszki w Szczecinie zwiedzała schron pod urzędem. Wycieczka była nagrodą i podziękowaniem dla uczniów, którzy nagrali film o Szczecińskim Budżecie Obywatelskim.

Co dalej?

Obecnie trwa formalna i merytoryczna ocena pomysłów Szczecinian. Wnioski, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną są publikowane na stronie internetowej www.sbo.szczecin.eu by mogli zapoznać się z nimi wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Następnie wnioski są poddawane ocenie merytorycznej, która przesądzi, które projekty znajdą się na listach do głosowania.

W tym roku w promocji projektów z list do głosowania pomogą mieszkańcom twórcy platformy Wspieram.to.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE