Szczeciński Budżet Obywatelski 2019

Za tydzień głosujemy!

Od 28 września do 12 października 2018 r. potrwa głosowanie na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

To już pewne – dokładnie za tydzień będzie można zagłosować na projekty SBO. W tym roku wybierać można spośród 111 pomysłów, które zakwalifikowały się na listę do głosowania.

- Jakość projektów, które zgłosili mieszkańcy wciąż rośnie – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Zrealizowaliśmy jedno z najważniejszych wyzwań tegorocznej edycji. Rok temu na liście do glosowania znalazło się 113 projektów ze zgłoszonych 202.

- To pokazuje jak wielką pracę wykonali mieszkańcy i zespół opiniujący, który pochylał się nad każdym projektem indywidualnie i dołożył wszelkich starań by jak najwięcej projektów miało szansę znalezienia się na liście – dodaje Daniel Wacinkiewicz. – Projekty są coraz lepiej przygotowane merytorycznie, ciekawe i różnorodne.

Projekty od wczoraj mają również swoje oficjalne numery porządkowe, pod którymi będzie można je odnaleźć na kartach do głosowania. Ich nadanie odbyło się na Jasnych Błoniach podczas publicznego losowania. Losowanie dotyczyło również kategorii, które w tym roku na listach do głosowania zostaną umieszczone w kolejności: dzielnicowe duże (Północ, Zachód, Prawobrzeże, Śródmieście), ogólnomiejskie, dzielnicowe małe (Prawobrzeże, Północ, Śródmieście, Zachód).

Jeszcze więcej narzędzi dla mieszkańców

- W tym roku by ułatwić promocję projektów wnioskodawcom, a mieszkańcom ich wybór zaplanowane zostały kolejne działania, na które zapraszamy w przyszłym tygodniu – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego.

Już w środę, 26 września w Domu Kultury 13 Muz o godz.17.00 w sali kominkowej odbędzie się spotkanie podczas którego autorzy projektów będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pomysłów mieszkańcom.

Również w przyszłym tygodniu ruszają konsultacje dla projektodawców organizowane przez platformę Wspieram.to.

- Spotkania poprzedzają start strony na której będą prezentowane i promowane projekty mieszkańców - dodaje Magdalena Błaszczyk. – Już dziś w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wnioskodawców do aktywnego promowania swoich projektów za pośrednictwem Wspieram.to.

Konsultacje odbędą się w Technoparku Pomerania (ul. Cyfrowa 6, budynek F3, 1 piętro) w dniach 24.09-26.09 w godzinach 10:00-18:00. Skorzystać z nich może każdy wnioskodawca, wybierając dogodny dla siebie czas.

- Jeżeli pragniecie by Wasz projekt został dopracowany z pomocą specjalistów Wspieram.to i zyskał jeszcze bardziej atrakcyjną oprawę, skorzystajcie ze szkolenia i zwiększcie swoje szanse na skuteczną promocję! – zachęca Dominka Zabrocka, ze Wspieram.to.

Listę projektów jest dostępna na stronie: www.sbo.szczecin.eu

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE