Akademia SBO 2022

Spotkania, warsztaty, konsultacje – po raz kolejny Akademia SBO swoją działalność prowadzić będzie głównie w sferze online. Ograniczona możliwość spotkania się na żywo nie będzie przeszkodą w uzyskaniu wsparcia w zgłoszeniu swojego pomysłu do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Obowiązujące wciąż ograniczenia sanitarne sprawiają, że Akademia SBO po raz drugi odbywać się będzie głównie w formie zdalnej. Na stronie internetowej Akademii SBO www.akademiasbo.szczecin.pl znajdą się rejestracje spotkań, dodatkowe materiały ze szkoleń, za jej pośrednictwem będzie można także umówić się na indywidualną konsultację wniosku.

Zanim ruszy głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim 2022, liderki i liderzy projektów, które znalazły się na liście do głosowania, mogą skorzystać ze wsparcia promocyjnego w ramach Akademii SBO.

Już w czwartek 18 listopada 2021 r. o godz. 17:00 zapraszamy na warsztaty online “Jak promować swój projekt zgodnie z regulaminem”. Na warsztatach jeszcze raz przyjrzymy się regulaminowi Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, tym razem pod kątem działań promocyjnych. Omówione zostaną zapisy regulaminowe, odnoszące się do zasad prowadzenia kampanii promocyjnej i zachęcania mieszkańców do oddania głosu.
Warsztaty zostaną zarejestrowane, a nagranie zostanie również udostępnione zainteresowanym wnioskodawcom. Zachęcamy jednak do udziału w warsztatach na żywo, aby skorzystać z możliwości zadania pytań. Warsztaty poprowadzi Paulina Stok-Stocka
Rejestracja na warsztaty:
https://oswajaniesztuki.clickmeeting.com/akademia-sbo-jak-promowac-swoj-projekt-zgodnie-z-regulaminem

Liderki i liderów projektów, którzy zastanawiają się, jakie narzędzia i kanały wykorzystać do promocji swojego pomysłu, zapraszamy do skorzystania z konsultacji online. Podczas indywidualnych spotkań będzie można porozmawiać o tym, jak zaprezentować mieszkańcom projekt, zastanowimy się nad dobraniem odpowiednich narzędzi do komunikowania się z bliższymi i dalszymi sąsiadami. Konsultacje poprowadzi Anna Tuderek.
Zapisy na konsultacje - rezerwacja terminów odbywają się poprzez formularz:
https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wsparcie-promocyjne/konsultacje-promocyjne

Po raz pierwszy Akademia SBO wesprze autorów projektów poprzez przygotowanie wzorów materiałów promocyjnych - plakatów, ulotek, czy grafik do wykorzystania w internecie. Pierwszeństwo w uzyskaniu pomocy w tym zakresie mają osoby, które są Liderami Projektu w SBO po raz pierwszy lub w głosowaniu bierze udział tylko jeden ich projekt. Ważne - ta forma wsparcia nie obejmuje druku przygotowanych materiałów.
Zgłoszenia dla tej formy wsparcia przyjmowane są przez formularz: https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wsparcie-promocyjne/materialy-promocyjne
Autorzy projektów, którzy spełnią kryteria pierwszeństwa i wypełnią formularz zgłoszeniowy do soboty 20 listopada, otrzymają swoje materiały promocyjne przed rozpoczęciem głosowania w SBO 2022.

Drugi rok z rzędu, autorzy projektów mają też możliwość umieszczenia materiałów informacyjnych swojego projektu na fanpage SBO – Szczeciński Budżet Obywatelski oraz na stronie Akademii SBO. W ten sposób chcemy ułatwić mieszkańcom decyzję, na które projekty zagłosować, a Liderkom i Liderom projektów pokazać, dlaczego to właśnie ich projekt jest wart wsparcia. Autorów, zainteresowanych  taką formą prezentacji swojego projektu, prosimy o przesłanie materiałów na adres mailowy kontakt@akademiasbo.szczecin.pl do niedzieli 21 listopada 2021 r. (do końca dnia). Mogą to być jedna grafika oraz krótki opis (do 1000 znaków ze spacjami), prezentujące zgłoszony projekt.

Organizatorem Akademii SBO jest Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”. Pytania można kierować na adres:
kontakt@akademiasbo.szczecin.pl