Akademia SBO 2024

W ramach Akademii SBO prowadzone są działania informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Szczecina w szczególności na dwóch etapach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego:

 • na etapie naboru projektów SBO - mieszkanki i mieszkańcy, którzy potrzebują wsparcia w przygotowaniu wniosku do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mogą wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach, warsztatach i konsultacjach. Jest to oferta dla wszystkich tych, którzy mają pomysł na zmianę w swoim najbliższym otoczeniu i chcą zaangażować się w proces SBO;
 • na etapie głosowania - autorzy projektów, które zostały zatwierdzone na listę do głosowania mogą skorzystać ze wsparcia w promocji swoich pomysłów, a wszyscy mieszkańcy, którzy potrzebują wsparcia w oddaniu swoich głosów mogą zwrócić się do Akademii SBO o pomoc w głosowaniu.

Od 2019 r. Akademię SBO prowadzi Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” (wcześniej: Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”), które podczas czterech edycji zrealizowało łącznie ponad 100 działań informacyjnych, edukacyjnych i promocyjnych.
Akademia SBO będzie miała w tym roku formę zarówno spotkań na żywo, jak i zajęć online, aby zapewnić jak największą dostępność dla wszystkich zainteresowanych złożeniem wniosku.

kontakt@akademiasbo.szczecin.pl

www.akademiasbo.szczecin.pl 


Мешканці і мешканки міста Щецин, якщо Ви маєте цікаві ідеї щодо покращення життя у нашому місті, знаєте, як зробити його комфортнішим і безпечнішим, але відчуваєте труднощі у спілкуванні польською, Aкадемія SBO (Щецинський Суспільний Бюджет) може вам допомогти. Усі бажаючі мають змогу подати заяву із своєю пропозицією на дофінансування до Щециньского Суспільного Бюджету за посередництвом  Академії SBO. Проводимо консультування онлайн електронною поштою або на оффлайн зустрічі.
Детальна інформація kontakt@akademiasbo.szczecin.pl


 

Harmonogram działań w ramach Akademii SBO - ETAP II (promocja projektów i głosowanie)

Jak co roku, zanim ruszy głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim, wszystkie osoby, których projekty znalazły się na liście do głosowania i przygotowują się do ich promocji, będą mogły skorzystać ze wsparcia w ramach Akademii SBO.  

Już w czwartek 26 października 2023 r. o godz. 18:00 zapraszamy na warsztaty online „Jak promować swój projekt zgodnie z regulaminem”. Na warsztatach przyjrzymy się regulaminowi Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, tym razem pod kątem działań promocyjnych. Omówione zostaną zapisy regulaminowe, odnoszące się do zasad prowadzenia kampanii promocyjnej i zachęcania mieszkańców do oddania głosu. Warsztaty poprowadzi Paulina Stok-Stocka, ze Stowarzyszenia Oswajanie Miasta, organizator Akademii SBO.

 • „Jak promować swój projekt zgodnie z regulaminem”

Warsztaty online
Czwartek 26.10.2023 godz. 18:00

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej:
https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wsparcie-promocyjne/warsztaty-promocyjne
 

 • Autorki i autorzy projektów, którzy zastanawiają się, jakie narzędzia i kanały wykorzystać do promocji swojego pomysłu, zapraszamy do skorzystania z konsultacji online. Podczas indywidualnych spotkań będzie można porozmawiać o tym, jak zaprezentować mieszkańcom projekt, zastanowimy się nad dobraniem odpowiednich narzędzi do komunikowania się z bliższymi i dalszymi sąsiadami. Konsultacje poprowadzi Kinga Rabińska

Zapisy na konsultacje - rezerwacja terminów odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie:
https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wsparcie-promocyjne/konsultacje-promocyjne
 

 • Po raz  kolejny Akademia SBO wesprze autorów projektów poprzez przygotowanie wzorów materiałów promocyjnych - plakatów, ulotek, czy grafik do wykorzystania w Internecie. Pierwszeństwo w uzyskaniu pomocy w tym zakresie mają osoby, które są autorkami / autorami projektu w SBO po raz pierwszy lub w głosowaniu bierze udział tylko jeden ich projekt. Ważne - ta forma wsparcia nie obejmuje druku przygotowanych materiałów.

Zgłoszenia dla tej formy wsparcia przyjmowane są przez formularz: 
https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wsparcie-promocyjne/materialy-promocyjne
 

Autorzy projektów, którzy spełnią kryteria pierwszeństwa i wypełnią formularz zgłoszeniowy do wtorku 31 października, otrzymają swoje materiały promocyjne przed rozpoczęciem głosowania w SBO 2024. Kolejne zgłoszenia będą obsługiwane na bieżąco, jednak bez gwarancji otrzymania materiałów przed 8 listopada 2023. 

W ramach Akademii SBO odbyły się także następujące spotkania:

08.11. - spotkanie z uczniami 1 Liceum Ogólnokształcącego 
09.11. - 3 spotkania z uczniami 1 Liceum Ogólnokształcącego
12.11 - spotkanie dla migrantów w Stowarzyszeniu People UP 
13.11 - spotkanie z seniorami - uczestnikami projektu Ambasadorzy Aktywnej Partycypacji
14.11. - spotkanie z uczniami Zespołu Szkół nr 8 (trójki klasowe)
15.11. - 3 spotkania z uczniami Technikum Łączności 

20.11. - spotkanie z osobami z niepełnosprawnościami (Szansa dla niewidomych)
21.11. - 4 spotkania z uczniami Technikum Łączności 

 

Harmonogram działań w ramach Akademii SBO - ETAP I (nabór projektów)

 • SBO 2024 – nowy regulamin

Spotkanie informacyjne online
Czwartek 16.03.2023 godz. 18:00

Transmisja na profilu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego https://www.facebook.com/SBOszczecinskibudzetobywatelski

 

 • Wniosek SBO 2024 bez tajemnic

Warsztaty

 1. Sobota 18.03.2023, godz. 12:00, ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1
 2. Wtorek 21.03.2023, godz. 18:00, online
   
 • Wszystkich tych, którzy są już na końcowym etapie przygotowania projektu, zapraszamy na warsztaty „Projekt SBO 2024 ubrany w słowa”. Podczas spotkania warsztatach porozmawiamy o tym, jak pisać, aby tekst wniosku był prosty i łatwy do zapamiętania. Skupimy się na wybranych częściach formularza wniosku do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 – szczególnie ważnych z punktu widzenia osób głosujących. Opowiemy, jak jasno ująć w słowa tytuł, opis i uzasadnienie projektu i sprawić, by były dobrą wizytówką Twojego pomysłu. Warsztaty poprowadzi Anna Tuderek.
  Warsztaty odbędą się we wtorek 4 kwietnia o godz. 18:00 w formie online.

  ​​​​
 • Tych, którzy dopiero zaczynają pracę nad swoim projektem, zapraszamy na warsztatyWniosek SBO 2024 last minute”. Podczas warsztatów opowiemy się, czego może dotyczyć wniosek i o czym należy pamiętać, przygotowując swój projekt. Przedstawimy obowiązujące zasady i najważniejsze informacje, dotyczące tegorocznego naboru. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces przygotowania wniosku do SBO 2024. Warsztaty polecamy szczególnie tym osobom, które do tej pory nie miały jeszcze doświadczenia jako wnioskodawca SBO. Warsztaty poprowadzi Paulina Stok-Stocka.
  Warsztaty odbędą się w czwartek 6 kwietnia o godz. 18:00 w formie online.

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej: https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wydarzenia/warsztaty

 

Dyżury konsultacyjne

 • Wtorek 21.03.2023, godz. 17:00-19:00
 • Czwartek 23.03.2023, godz. 17:00-19:00
 • Wtorek 28.03.2023, godz. 17:00-19:00
 • Czwartek 30.03.2023, godz. 17:00-19:00
 • Wtorek 4.04.2023, godz. 17:00-19:00
 • Czwartek 6.04.2023, godz. 17:00-19:00
 • Wtorek 11.04.2023, godz. 17:00-20:00
 • Środa 12.04.2023, godz. 17:00-20:00

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki, ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1

 

Grafika przedstawia ułożone obok siebie kolorowe kwadraciki - logo Akademii SBO oraz podpis Akademia SBO