Akademia SBO 2025

W ramach Akademii SBO prowadzone są działania informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Szczecina w szczególności na dwóch etapach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego:

  • na etapie naboru projektów SBO - mieszkanki i mieszkańcy, którzy potrzebują wsparcia w przygotowaniu projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mogą wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach, warsztatach i konsultacjach. Jest to oferta dla wszystkich tych, którzy mają pomysł na zmianę w swoim najbliższym otoczeniu i chcą zaangażować się w proces SBO;
  • na etapie głosowania - autorzy projektów, które zostały zatwierdzone na listę do głosowania mogą skorzystać ze wsparcia w promocji swoich pomysłów, a wszyscy mieszkańcy, którzy potrzebują wsparcia w oddaniu swoich głosów mogą zwrócić się do Akademii SBO o pomoc w głosowaniu.

W tym roku pieczę nad Akademią SBO sprawuje Fundacja MOŻESZ. Organizacja, której misja opiera się na integracji różnych środowisk i promowaniu współdziałania wśród mieszkańców Szczecina. W ramach Akademii zaprosi Państwa na stacjonarne spotkania oraz konsultacje online dla chętnych nauczenia się pisania projektów do SBO. Wkroczy również do szkół, aby prowadzić lekcje wspierające kreatywność wśród młodzieży i zachęcać do tworzenia własnych inicjatyw. Cała ta wiedza będzie dostępna online, na kanałach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego - na Facebooku, YouTube oraz TikToku.

 

Kontakt: 

 

Spotkania otwarte:

  • 27 lutego, w godzinach: 17:00 - 19:00

Fundacja MOŻESZ, ul. Anieli Krzywoń 10

  • 29 lutego, w godzinach: 17:00 - 18:00

Centrum Inicjatyw Rodzinnych, al. Wojska Polskiego 51 w Szczecinie

  • 2 marca, w godzinach: 12:00 - 16:00 - warsztaty pisania projektów

ProMedia, al. Wojska Polskiego 2 

  • 8 marca, w godzinach: 16:00 - 18:00

Punkt konsultacyjny podczas Alejowego Dnia Kobiet na Wojska Polskiego 42

  • 16 marca, w godzinach: 12:00 - 16:00 - warsztaty pisania projektów

ProMedia, al. Wojska Polskiego 2