Losowanie już w czwartek

W związku z tegorocznym remisem w obszarze lokalnym „Niebuszewo” zwycięski projekt zostanie wyłoniony w drodze losowania podczas posiedzenia Rady ds. Budżetu Obywatelskiego w czwartek, 30 listopada o godz. 16.00.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na oficjalnym profilu Biura Dialogu Obywatelskiego na Youtube: 

- https://www.youtube.com/channel/UCg7P6n44DSsL_6sCWygsgzw,

a także na

- https://konsultuj.szczecin.pl/chapter_116316.asp 

 

Przypominamy, dzięki głosom mieszkańców w ramach tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowane zostaną 33 projekty.  W tym roku mieszkańcy mogli wybierać spośród 149 propozycji, wśród nich były 124 projekty lokalne i 25 w kategorii „Zielonego SBO”, która jest nowością tegorocznej edycji. Pula środków SBO 2024 to 17 200 000 zł, w tym 30% na projekty „Zielonego SBO” i 70% na projekty lokalne.

 

Nowe zasady

Zgodnie rekomendacjami miejskich radnych i zapisami nowego regulaminu SBO (uchwała Rady Miasta) do realizacji skierowane zostaną projekty, które zdobyły najwięcej głosów w swojej kategorii do wyczerpania puli środków. Oznacza to, że w przypadku, gdy budżet zwycięskiego projektu nie wyczerpie puli środków z danego obszaru, na realizację będzie miał szansę kolejny z listy, którego wycena będzie mieściła się w pozostałej kwocie.

 

Remis

W tym roku w obszarze lokalnym Niebuszewo doszło do remisu: dwa projekty znalazły się na pierwszym miejscu uzyskując najwyższą i jednakową ilość głosów. Zgodnie z zapisami regulaminu, o tym, który projekt wejdzie na listę zwycięzców zdecyduje losowanie, które odbędzie się podczas posiedzenia Rady ds. Budżetu Obywatelskiego.