Ostatnie dni głosowania

Mieszkańcy, którzy jeszcze nie oddali swoich głosów na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mogą to zrobić jeszcze do 23 listopada do godz. 12.00. Do wyboru jest aż 149 pomysłów.

124 projekty lokalne i 25 w kategorii „Zielonego SBO”, spośród tylu propozycji można cały czas jeszcze wybrać te projekty, które zdaniem mieszkańców są ciekawe i warte realizacji w naszym mieście.

Wystarczy wejść na stronę www.sbo.szczecin.eu, wybrać przycisk „Głosuj”, zapoznać się z instrukcją i w kilku prostych krokach dokonać wyboru. Do dyspozycji mieszkańców są dwa głosy, jeden na projekty lokalne i jeden na projekty z kategorii „Zielonego SBO”.  W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.

Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej. Mieszkańcy, którzy nie będą mogli zagłosować samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy asystenta w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej 1, lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (sala obsługi interesantów). Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO.

 

Spotkajmy się na Facebooku

W ostatnim tygodniu głosowania na oficjalnym profilu SBO ( SBO – Szczeciński Budżet Obywatelski) cały czas można również spróbować swoich sił w jednym z wielu konkursów przygotowanych specjalnie dla mieszkańców. Do wygrania są m.in. bilety do Filharmonii, Teatru Współczesnego, Teatru Kana, Muzeum Techniki czy Willi Lentza, ciekawe książki i płyty CD.

- Dziękujemy instytucjom, które wsparły ideę budżetu obywatelskiego i aktywnie włączyły się do jego promocji oraz przekazały nagrody rzeczowe i bilety dla głosujących – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego.