SBO 2022: Koniec głosowania

Dziś, punktualnie o godz. 9.00 zakończyło się głosowanie na tegoroczne projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. O tym, które z nich zostaną zrealizowane dowiemy się po przeliczeniu i wprowadzeniu do systemu głosów oddanych w formie papierowej.

W tym roku tylko przez Internet zagłosowało 23300 osób, oddając 110414 głosów. Z tego najwięcej bo 45563 przypadło projektom ogólnomiejskim. Wśród projektów lokalnych najwięcej głosów tj. 8201 oddano na projekty obszaru „Bukowo - Warszewo”.

- Za nami kolejny trudny, choćby ze względów pandemicznych, rok – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Dziękujemy wszystkim projektodawcom i mieszkańcom, którzy wsparli projekty swoimi głosami, za ich zaangażowanie i aktywność. Mamy nadzieję, że na liście zwycięskich projektów każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie.

Jeszcze dziś o godz. 13.00 otwarte zostaną urny z głosami oddanymi w formie papierowej. Ich otwarcie i liczenie będzie można obserwować na żywo (link do transmisji online zostanie opublikowany na stronie sbo.szczecin.eu i konsultuj.szczecin.pl).

W tym roku mieszkańcy mogli wybierać spośród 114 projektów, które znalazły się na liście do glosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych).