SBO 2022: Oto zwycięskie projekty!

W tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 114 projektów, które znalazły się na liście do głosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych). Pula środków przeznaczonych na projekty mieszkańców to: 16 700 000  zł.

W tym roku do realizacji zostanie skierowanych 30 projektów. Podobnie jak w roku ubiegłym na liście zwycięskich projektów znalazły się te, które w całości mieszczą się w wyznaczonej puli dla danego obszaru.

- Gratulujemy zarówno pomysłodawcom zwycięskich projektów jak i wszystkim, którzy oddali na nie swoje głosy – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Już dziś przygotowujemy się do następnej edycji i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych odsłonach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

W kategorii ogólnomiejskiej najwięcej głosów zdobyły dwa projekty:Bezpieczna Struga – Kładka dla pieszych nad ul. Struga pomiędzy ul. Iwaszkiewicza i Outlet Parkiem”, która zdobyła 6251 głosów oraz WIRTUALNE MUZEUM POGONI SZCZECIN z 5699 głosami. Natomiast w obszarach lokalnych zdecydowanymi faworytami mieszkańców okazały się projekty: "NASZ OCEAN" - park wypoczynkowo-rekreacyjny (Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce)” (3077 głosów) oraz „KURS NA PÓŁNOC- CAŁA NAPRZÓD! SPACEROWA TĘCZOWA DO ALT BUCHHOLZ” (2951 głosów).

- Dołożyliśmy wszelkich starań by nie trzymać mieszkańców długo w niepewności i jak najszybciej wprowadzić karty papierowe do systemu, mimo, że w tym roku była to wyjątkowo duża liczba prawie 3000 formularzy – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Jak co roku dziękujemy za Wasze zaangażowanie, każdy głos i projekt, który do nas trafił.

Więcej informacji oraz szczegółowe wyniki i statystyki znajdują się w zakładce "Wyniki SBO 2022!" w następującym linku https://sbo.szczecin.eu/wyniki-sbo-2022