Громадський бюджет Щеціна на 2023 рік

Ідея

Громадський бюджет Щеціна – це особливий вид громадських консультацій, метою якого є залучення мешканців до процесу прийняття рішення, щодо витрачання частини бюджету міста Щеціна.
Це починання, завдяки якому жителі Щеціна можуть безпосередньо впливати на місто, пропонуючи власні ідеї та обираючи для реалізації, ті, що відповідають потребам їхніх місцевих громад чи всього міста.

Як це працює

Цього року на Громадський бюджет Щеціна виділено 17 520 000 злотих.
Кошти громадського бюджету Щеціна розподіляються на два фінансові пули відповідно для проектів, поданих на території міста, тобто тих, які будуть доступні для мешканців більш ніж одного району, та проектів, поданих у 22 місцевих районах, які охоплюють територію одного або кількох житлових мікрорайонів (посилання).

 

29 листопада 2021 року, рівно о 12:00, розпочинається голосування за проекти, подані до Громадського бюджету Щеціна на 2023 рік.
Проголосувати можна буде до 12:00 13 грудня 2021 року.
Проекти, за які можна буде проголосувати, доступні на сайті sbownioski.szczecin.eu
у вкладці "Жеребкування номерів".

 

1. Хто може голосувати

Право голосу має кожен житель Щеціна, тобто будь-яка фізична особа з номером PESEL, яка перебуває на території муніципалітету Щеціна з наміром постійного проживання, незалежно від віку.

Голос, поданий неповнолітньою особою, повинен бути підтверджений у бюлетені одним із батьків або законним представником.

 

2. Скільки голосів можна віддати

Кожен мешканець має 5 голосів: два голоси він може віддати за загальноміські проекти та три голоси за локальні проекти. За один проект можна віддати максимум два голоси.

Голосування по проектах не підлягає районуванню. Віддати свій голос або голоси за обрані проекти можна з будь-якого місця. Ви також можете віддати менше 5 голосів.

 

3. Як проголосувати

Голосування за проекти, подані на Громадський бюджет Щеціна, відбувається в електронному або паперовому вигляді.

 

ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ?

Електронне голосування здійснюється за допомогою ІТ-системи, доступної на час голосування на веб-сайті SBO (sbo.szczecin.eu), і відбувається шляхом заповнення електронної форми. Це означає, що голосувати можна дистанційно з будь-якого місця, у будь-який час протягом зазначеного періоду голосування. Все, що вам потрібно - доступ до мережі Інтернет.

 

ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ НА ПАПЕРІ?

Голосування на паперових бланках здійснюється шляхом заповнення бланка для голосування та передачі його до мерії Щеціна одним зі способів:

 • вкинувши бланк у спеціальну скриньку для голосування, яка знаходиться у приміщенні мерії м. Щецін за адресою: пл. Армії Крайової 1, або у відділенні мерії за адресою: вул. Ридла 39-40;
 • надіслати форму до Офісу звичайною поштою на наступну адресу: пл. Армії Крайової 1, 70-456 Щецін, або до Філії, за адресою: вул. Ридла 39-40 70-783 Щецін з приміткою на конверті Голосування SBO 2023. Пам'ятайте, що кінцевим терміном для голосування є дата отримання бланка в канцелярії.
 • Перелік додаткових місць для голосування буде опублікований на сайті www.sbo.szczecin.eu та в Інформаційному бюлетені мерії Щеціна.

Бланки для голосування за проекти, подані на Громадський бюджет Щеціна 2023, можна буде отримати в пунктах голосування, організованих Офісом, а також в рамках Академії SBO. Їх також можна буде завантажити для друку з веб-сайту sbo.szczecin.eu.

БЛАНК БУДЕ ВВАЖАТИСЯ НЕДІЙСНИМ У РАЗІ:
(найпоширеніші помилки)

 • відсутні необхідні підписи,
 • не заповнені обов'язкові для заповнення поля,
 • відсутня позначка "Х" навпроти обраних проектів,
 • відібрано більше проектів в даній категорії,
 • віддано більше голосів за один проект,
 • адреса проживання не в м. Щецін,
 • дані нерозбірливі,
 • невірно вказано номер PESEL.
 • бланк заповнено не польською мовою

 

УВАГА!!! Голосування через Інтернет - це найшвидший та найпростіший спосіб ефективно підтримати проекти в рамках Громадського бюджету Щеціна.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Бланк для голосування повинен бути заповнений польською мовою.