Громадський бюджет Щеціна на 2025 рік

Громадський бюджет Щеціна 2025
 

Ідея

Громадський бюджет Щеціна - це особливий вид громадських консультацій, метою яких є залучення мешканців до процесу прийняття рішень про те, як слід витрачати частини міського бюджету Щеціна.

Це захід, завдяки якому мешканці Щеціна можуть безпосередньо впливати на місто, пропонуючи власні ідеї та обирати для реалізації ті, які відповідають потребам їхніх локальних громад або міста в цілому.

Як це працює

Цього року на Громадський бюджет Щеціна було виділено 17 200 000 злотих.

Кошти громадського бюджету в Щеціні поділяються на два фінансові пули: для локальних Проєктів, які подаються у 22 територіальних одиницях, та для Проєктів Зелений громадський бюджет (Zielony SBO) - тобто Проєктів, пов'язаних із захистом міського природного середовища.

Прийом Проєктів розпочнеться о 12:00 20 Лютий 2024 року і триватиме до 15:00 20 березень квітня 2024 року.

Ідеї, подані на Громадський бюджет Щеціна, перевіряються профільними муніципальними підрозділами, працівники яких детально оцінюють можливість їх реалізації. Згодом Проєкти оцінює група мешканців, призначених до Ради Громадського бюджету, а апеляції авторів Проєктів на рішення Ради розглядає Апеляційна комісія. В результаті цієї роботи формується список Проєктів, який остаточно виноситься на голосування всіх мешканців.

Хто може подати Проєкт?

Будь-який мешканець Щеціна з номером PESEL може подати необмежену кількість Проєктів в рамках громадського бюджету. Достатньо мати місце проживання в Щеціні, не обов'язково бути тут зареєстрованим. Проєкт може мати одного або декількох співавторів, серед яких слід вказати керівника або керівника Проєкту.

Все починається з твоєї ідеї!

Вкажіть, про що буде ваш Проєкт, на які потреби мешканців він буде спрямований, яким змінам він сприятиме, де він може бути реалізований.

Які проєкти можна подавати?

Проєкти громадського бюджету можуть стосуватися завдань інфраструктурного характеру - так званих "твердих завдань" (наприклад, будівництво, відновлення, реконструкція) або неінфраструктурного характеру - так званих "м'яких завдань" (наприклад, майстер-класи, фестивалі, послуги, заходи). Інвестиції можуть також мати змішаний характер і поєднувати "тверді" та "м'які" завдання. Проєкт має стосуватися суспільного завдання і належати до власних завдань міста - лише ідеї, які відповідають цій умові, можуть бути профінансовані з бюджету міста.

Як подати Проєкт?

Проєкти громадського бюджету можна подавати в електронному вигляді в ІТ-системі. В одній формі можна подати лише один Проєкт. Працюйте над своєю ідеєю зручно та гнучко онлайн, використовуючи електронну форму, доступну в період проведення конкурсу Проєктів на сайті SBO. Просто створіть обліковий запис у додатку, щоб будувати та редагувати свої Проєкти будь-де та будь-коли. Не забудьте зберегти та надіслати готовий Проєкт до офісу до закінчення терміну подачі заявок. Якщо у вас немає пристрою з доступом до інтернету або ви просто не хочете робити це самостійно - ми можемо допомогти. Ми забезпечимо вас необхідними інструментами та присутністю асистента. Звертайтеся до нас!

На що слід звернути увагу?

Назва

Назвіть свій Проєкт так, щоб він передавав його зміст, був привабливим і зрозумілим для інших громадян. Намагайтеся, щоб назва не перевищувала 150 символів (включаючи пробіли та розділові знаки).

Категорія

У рамках громадського бюджету Проєкти можна подавати у двох категоріях:

Локальні Проєкти - ті, що спрямовані на задоволення потреб мешканців однієї з 22 локальних територій. Локальні території SBO складаються з одного або декількох сусідніх житлових районів Щеціна. Див. карту з поділом локальних територій.

Зелений SBO - це Проєкти, пов'язані з охороною міського природного середовища, зокрема ті, що призведуть до покращення стану та збільшення площі зелених зон у Щеціні. Детальніше про Зелені проєкти SBO можна прочитати тут.

Опис

Презентуйте свою ідею, вкажіть цілі Проєкту, запланований спосіб реалізації, обґрунтуйте, чому його варто реалізувати, а також вкажіть користь для мешканців та важливість Проєкту для громади міста і кому він адресований.

Місце реалізації 

Проєкт повинен бути реалізований у Щеціні, а земельна ділянка повинна належати місту. У випадку земельної ділянки, яка не перебуває у розпорядженні міста, необхідна заява від власника або управителя нерухомості про готовність надати її в оренду для пропонованої інвестиції в рамках програми "Місто на службі у людей". Якщо Проєкт потребує інституційної співпраці, також буде потрібна заява про згоду на виконання такого завдання. При визначенні місця розташування можна скористатися картою на Геопорталі. За допомогою карти на Геопорталі можна визначити номер та периметр земельної ділянки, яку ви пропонуєте для реалізації вашої ідеї.

Доступність для громадськості

Пам'ятайте, що Проєкт повинен бути відкритим для громадськості та безкоштовним, тобто всі мешканці Щеціна повинні мати можливість скористатися результатами Проєкту на рівних засадах.

Вартість Проєкту

Оцініть витрати на реалізацію та включіть всі необхідні витрати, необхідні для реалізації Проєкту. Ви можете скористатися підготовленим переліком приблизних витрат у Проєктах SBO або за допомогою представників муніципальних підрозділів, які займаються перевіркою Проєктів SBO у даній предметній області - вони зроблять остаточну оцінку завдання, тому остаточна вартість вашого Проєкту може змінитися.

Список підтримки

Поділіться з іншими своєю ідеєю, отримайте підтримку від інших мешканців, додайте список підтримки Проєкту, підписаний щонайменше 10 особами. Шаблон листа підтримки є обов'язковим додатком до Проєктної форми.

Додатки

Ви можете прикріпити додатки, такі як фотографії, карти або інші інформаційні матеріали, що описують запропоновану ідею.  Загальний розмір додатків не повинен перевищувати 10 МБ. Прикріплюючи графічні матеріали до проєкту, не забудьте анонімізувати їх щодо персональних даних та зробити заяву про те, що ви є власником матеріалів або володієте авторськими правами на них і погоджуєтесь на їх публікацію.


Запрошуємо вас приєднатися до нашої спільноти та подавати свої Проєкти!