Mamy to – 226 pomysłów na Szczecin!

Ubiegłoroczny rekordowy wynik przechodzi do historii, w tym roku mieszkańcy ustanowili nowy: 226 projektów zgłoszonych w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.

W tegorocznej puli znalazło się 181  projektów lokalnych i  45 projektów w kategorii Zielonego SBO. Najwięcej pomysłów zostało zgłoszonych w obszarach lokalnych: Głębokie, Pilchowo, Krzekowo-Bezrzecze, Zawadzkiego-Klonowica (14), Śródmieście Północ, Łekno (13) i Warszewo, Osów (13).

W następnym kroku projekty zostaną opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu po weryfikacji formalnej (I ETAP), gdzie będzie mógł się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec naszego miasta. Te, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną poddane sprawdzeniu pod kątem możliwości ich realizacji (weryfikacja merytoryczna – II ETAP). Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę i zostaną zatwierdzane przez Radę (III ETAP), trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich jeszcze w tym roku.

Dziękujemy za każdy projekt!

 

Przypominamy, że tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 17 200 000 zł ( w tym projekty Zielone SBO - 5 160 000 zł, projekty lokalne -12 040 000 zł).