To już dziś – startuje głosowanie na projekty

Już dziś, w samo południe wystartuje głosowanie na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wyboru jest 149 pomysłów na Szczecin.

Zagłosuj - zmieniaj Szczecin!

 

Wystarczy wejść na stronę www.sbo.szczecin.eu, wybrać przycisk „Głosuj”, zapoznać się z instrukcją i w kilku prostych krokach dokonać wyboru.
Do dyspozycji mieszkańców będą dwa głosy, jeden na projekty lokalne i jeden na projekty z kategorii „Zielonego SBO”.  W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania. Do wyboru jest 149 projektów, tym 124 projekty lokalne i 25 projektów
w kategorii „Zielone SBO”.

-  Lista projektów jest długa, a ich różnorodność powinna zachęcić również te osoby, które nie miały jeszcze do tej pory okazji brać udziału w głosowaniu – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Od dużych inwestycji, po małe lokalne potrzeby. Trzymamy kciuki za wszystkich projektodawców, niech wygra najlepszy.

 

Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej. Mieszkańcy, którzy nie będą mogli zagłosować samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy asystenta
w Urzędzie Miasta Szczecin przy placu Armii Krajowej 1, lub filii na Prawobrzeżu przy ul. Rydla 39-40 (sala obsługi interesantów). Pomoc asystenta dostępna będzie w godzinach pracy urzędu. Wsparcia w głosowaniu elektronicznym udzieli również Akademia SBO.

Głosowanie potrwa do 23 listopada, również do godziny 12.00.
Jak głosować

 

Akademia SBO

Jak co roku do dyspozycji mieszkańców jest również Akademia SBO. Jeszcze dziś tj. 8 listopada o godz. 18.30 sportowych emocji możemy spodziewać się podczas meczu: King Wilki Morskie Szczecin vs AEK Athens w ramach Basketball Champions League w Netto Arenie. Wszyscy, którzy wybierają się na to wydarzenie będą mogli odwiedzić stoisko Akademii.

- Mamy nadzieję, że mecz będzie okazją nie tylko do sportowych emocji, ale również rozmów o mieście, zapraszamy zarówno tych, którzy jeszcze nie wiedzą na co oddać swoje głosy jak i osoby, które chciałyby zrobić to z naszą pomocą – mówi Paulina Stok – Stocka, realizatorka Akademii SBO. – Jeśli jednak nie wybieracie się na mecz, a chcielibyście spotkać się z nami okazją będzie Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada.

Podczas biegu, okolicy napisu „Szczecin”, będzie można odwiedzić stoisko Akademii SBO w godzinach od 12.00 do 16.30.

 

Więcej na temat działań w ramach Akademii SBO:

https://sbo.szczecin.eu/akademia-sbo-2024