Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i starszych mieszkańców Prawobrzeża.

Pełen atrakcji plac zabaw i wygodne hamaki już czekają na młodszych i starszych mieszkańców Prawobrzeża. Zakład Usług Komunalnych zakończył pierwszy etap rozbudowy Parku Majowe.
 
Jest to realizacja zwycięskiego projektu ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Niezagospodarowany wcześniej teren przy ul. Andrzejewskiego został przemieniony w krainę zabawy i relaksu, która powiększyła obszar popularnego Parku Majowe.
 
Centralny punkt stanowi kolorowy plac zabaw. Na piaskowej nawierzchni stanęły dwa zestawy „wioska indiańska” ze zjeżdżalniami, tunelami, drabinkami
i domkami. Jeśli komuś mało atrakcji – ma do dyspozycji jeszcze kilka huśtawek, tor przeszkód, mostek czy bujak. Część urządzeń osłaniają od słońca specjalne „żagle”.
 
Strefę dla dzieci otaczają kaskadowe murki z siedziskami oraz nowe alejki. Wszystko to znajduje się pośród efektownie zaaranżowanej zieleni. Na terenie objętym inwestycją pojawiły się nowe drzewa, w tym wierzby białe, robinie akacjowe, sosny i platan, a także ponad 800 krzewów, m.in. berberysy, forsycje, sosny kosodrzewiny, budleje oraz liczne byliny i pnącza. Na soczyście zielonych trawnikach stanęły leżaki i hamaki, co razem tworzy idealne warunki do odpoczynku na świeżym powietrzu.
 
W parku zostało rozbudowane oświetlenie. Są też nowe kosze na śmieci i stojaki rowerowe.  Wykonawcą zadania jest firma Wiesław Furtak, a koszt inwestycji to ponad 1,3 mln zł.