SBO 2022: Ostatnie godziny naboru!

Zegar tyka, a wnioskodawców dzielą już tylko godziny do zamknięcia naboru wniosków do tegorocznej edycji SBO. Tylko do dziś, do godz. 15.30 można zgłosić swój pomysł na inwestycję lub działanie w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Przypominamy. Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 16 700 000 zł. By wziąć udział w zagospodarowaniu tej kwoty wystarczy mieć pomysł na inwestycję lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

Projekty mogą być:

  • ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.
  • lokalne - na które przeznaczono 70% środków.

     

Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne  na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

Wnioski można składać do 14 maja 2021 r. (do godz. 15.30) drogą ELEKTRONICZNĄ, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie lub filii Urzędu Miasta.