Tradycyjnie pierwsze głosy można oddać od godziny 9.00. Głosowanie potrwa do 7 grudnia 2021r. również do godziny 9.00. Zapraszamy, liczy się każdy głos!
W tym roku mieszkańcy naszego miasta mogą wybierać spośród 114 projektów, które znajdują się na liście do glosowania (23 ogólnomiejskie, 91 lokalnych). Wycofanych przez autorów zostało 18 projektów, a negatywnie zweryfikowanych 55.
Głosujemy!
Punktualnie o godzinie 9:00 w dniu 23 listopada 2021r. rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Głosować można do 7 grudnia do godziny 9:00.
W głosowaniu, w formie elektronicznej lub papierowej, może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania.
Jak głosujemy?
Głosowanie na projekty odbywa się:
- W formie elektronicznej:
Głosowanie elektroniczne obsługiwane jest przez system informatyczny. Głosy można oddawać z dowolnego miejsca o dowolnej porze. Potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu.
- W formie papierowej:
Głosowanie odbywa się za pośrednictwem papierowych kart, które po wypełnieniu należy wrzucić do specjalnej urny znajdującej się w Urzędzie Miasta Szczecin na pl. Armii Krajowej 1 lub w Filii Urzędu Miasta przy ul. Rydla 39-40.
Wypełnioną kartę do głosowania można także dostarczyć do Urzędu Miasta drogą korespondencyjną na adres Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, lub do Filii Urzędu na adres: ul. Rydla 39-40, 70-783 Szczecin z dopiskiem na kopercie Głosowanie SBO 2022.
O zachowaniu terminu głosowania decyduje data wpływu do kancelarii Urzędu.
Punkty do głosowania organizowane przez urząd:
1. Urząd Miasta Szczecin pl. Armii Krajowej 1, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.
2. Filia Urzędu Miasta ul. Rydla 39-40, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.
Punkty do głosowania organizowane w ramach Akademii SBO:
1. 4-5.12.2021, godz.12:00-18:00 - Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy
Do dyspozycji Mieszkańców jest również BUDŻETOBUS.
Kartę do głosowania na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 można pobrać w punktach do głosowania organizowanych przez Urząd oraz w ramach Akademii SBO jak również z zakładce pliki do pobrania.
UWAGA! Każdy głosujący ma do wykorzystania 5 głosów:
- 2 głosy na projekty ogólnomiejskie,
- 3 głosy na projekty lokalne.
Pamiętaj! Na jeden projekt (zarówno ogólnomiejski, jak i lokalny) można oddać maksymalnie dwa głosy. Żeby głosowanie było ważne musisz oddać co najmniej 1 głos. Głosowanie na projekty nie jest poddane rejonizacji - można głosować na wybrane projekty z dowolnej lokalizacji.
KARTA DO GŁOSOWANIA BĘDZIE NIEWAŻNA W PRZYPADKU:
(Najczęściej popełniane błędy)
- braku wymaganych podpisów,
- niewypełnienia obowiązkowych pól,
- braku znaku „X” przy wybranych projektach,
- wyboru większej ilości projektów w danej kategorii,
- oddania większej ilości głosów na jeden projekt,
- adres zamieszkania jest inny niż Szczecin,
- dane są nieczytelne,
- numer PESEL jest niepoprawny.
Zagłosować można tylko jeden raz! w przypadku dwukrotnego zagłosowania: oddania głosów za pośrednictwem papierowej karty oraz drogą elektroniczną, głos oddany za pośrednictwem papierowej karty zostanie uznany za nieważny.
Realizowane będą projekty, które w danym obszarze: ogólnomiejskim i lokalnym uzyskają największą liczbę głosów - do wyczerpania puli środków w danym obszarze.
Zapraszamy!