Nowy regulamin SBO pod lupą mieszkańców

Za nami szeroko zakrojone konsultacje nowych zasad zawartych w projekcie regulaminu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, ich efektem jest ponad 200 złożonych uwag, 8 spotkań i gotowy raport.

 

Przez cały miesiąc mieszkańcy mogli zapoznać się z propozycją  nowego regulaminu SBO, wyrazić swoje zdanie oraz wziąć udział w spotkaniach online. W sumie przeprowadzone zostały cztery otwarte spotkania z mieszkańcami oraz po jednym eksperckim spotkaniu: z członkami zespołów społecznych, autorami projektów, oraz radnymi osiedlowymi i miejskimi (Komisja ds. Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży Rady Miasta Szczecin). Ponadto przez cały miesiąc projekt regulaminu dostępny był w wersji elektronicznej i w ten sposób również można było zgłosić swoje uwagi.

 

Wszystkie propozycje i uwagi mieszkańców zostały szczegółowo opisane w raporcie. Następnym krokiem będzie ich analiza, a efektem prac nowy regulamin SBO, który zostanie poddany pod głosowanie radnych po zakończeniu prac nad ostatecznym kształtem projektu.

 

Raport z konsultacji dostępny jest pod adresem:

https://konsultuj.szczecin.pl/chapter_116293.asp.