Nie od jutra, a od poniedziałku 7 grudnia, od godz. 9.00 do 21 grudnia również do godz. 9.00 mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy na tegoroczne projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Zmiana terminu ma związek z zaplanowanym na dziś dokończeniem piątkowego posiedzenia zespołu odwoławczego (złożonego z mieszkańców naszego miasta), pod którego obrady trafił projekt budzący kontrowersje, po tym jak został negatywnie zweryfikowany przez urząd i zespół opiniujący.
- Dziś o godz. 17.30 zespół odwoławczy ponownie zbierze się i mamy nadzieję, że zdecyduje o przyszłości projektu – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Bura Dialogu Obywatelskiego. – Możliwości są dwie, albo odwołanie projektodawców od decyzji zespołu opiniującego SBO zostanie odrzucone, albo projekt zostanie przekazany do ponownego rozpatrzenia w urzędzie.
Bez względu na decyzję zespołu urząd miasta musi mieć czas na przygotowanie ostatecznej listy do głosowania. Przeniesienie terminu daje również pozostałym projektodawcom czas na promocje swoich pomysłów.
- Zdajemy sobie sprawę, ze w ostatnich tygodniach debatę publiczną zdominował temat jednego projektu - dodaje Magdalena Błaszczyk. – To z pewnością trudna sytuacja dla pozostałych, którym również należy się uwaga ze względu na jakość ich i ilość pracy, włożoną w stworzenie swoich pomysłów. Mamy więc nadzieję, że dodatkowe dni będą w pełni wykorzystane przez projektodawców na zainteresowanie innych ich projektami, a mieszkańców na zapoznanie się z nimi.
„Kurs na Północ” przed decyzją Zespołu Odwoławczego.
Przypominamy. Biuro Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Szczecin, jako koordynator procesu konsultacji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zmieniło pierwotną, pozytywną ocenę urzędu, w związku z tym projekt „Kurs na Północ – Wieża Bismarcka, Park Tilebein, Stanica Wodniacka „Wodna”, Szlak Widokowy” uzyskał status zweryfikowany negatywnie. Podobną decyzję podjął Zespół Opiniujący.
Decyzje mają związek z ofertą pracy, która pojawiła się w mediach społecznościowych o treści: „PRACA – ZBIERANIE PODPISÓW. Praca polega na zbieraniu podpisów na terenie Szczecina przy użyciu tabletów. Dziennie wymagane od Ciebie jest zbieranie głosów od 42 osób. Za głos od jednej osoby oferujemy 3 zł.
(…) jeżeli szybciej zbierzesz 42 głosy to możesz skończyć pracę już po 4h lub zarobić więcej(…)
(…) im więcej zbierzesz, tym więcej zarobisz (…)
(…) Głosy dotyczą: zagospodarowania terenu wokół wieży Bismarcka, rewitalizacji Parku Tielebeinów, budowy stanicy Wodniackiej „Wodna”, stworzenie Północnego Szlaku Widokowego, stworzenie Polany Rodzinnej Księżniczki Dąbrówki (..)”
Informacja o terminie najbliższego posiedzenia zespołu odwoławczego została opublikowana na stronie konsultuj.szczecin.pl, w zakładce „Konsultacje z mieszkańcami”/„Szczeciński Budżet Obywatelski”/”Zespół Opiniujący i Odwoławczy”.